Bitcoin Cash Durdurulamıyor: Yüzde 12 Değer Kazandı!

Popüler altcoinler arasında yer alan Bitcoin Cash’in fiyatı resmen fırladı


Popüler altcoinler arasında yer alan Bitcoin Cash’in fiyatı resmen fırladı! Bir günde yüzde 12 değer kazanan kripto para biriminin bu denli yükselmesine yeni bir borsada daha işleme gireceğine dair haberler yol açmış olabilir.

An itibariyle 1,115.22 dolar üzerinden işlem gören para birimi, son 24 saatte 119,88 dolar değer kazandı. Bu da yüzde 12.04 oranında bir değer artışı anlamına geliyor.

Bitcoin Cash fiyatı neden arttı?

Çatallama yöntemiyle Bitcoin’den ayrılan ve kendi yolunu çizen para birimi Bitcoin Cash, halihazırda dünyanın pazar hacmi en büyük dördüncü kripto parası konumunda. Bitcoin Cash fiyatlarında yaşanan yükseliş ise ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından birinde daha işlem göreceğine dair spekülasyonlar. Bahsi geçen borsanın ismi ise Gemini.

Tyler Winklevoss tarafından kurulan Gemini borsasının çok yakında Bitcoin Cash ve Litecoin‘i işleme açması bekleniyor. 2018 yılı içinde yeni kripto para birimlerinin borsaya eklenmesi de gündemde.

Ancak Bitcoin Cash’in fiyatının yükselmesine yine de temkinli yaklaşmakta fayda olabilir. Çünkü bu kripto para gerçekten çok dengesiz. Öyle ki geçtiğimiz hafta yüzde 12.94 oranında değer kaybına uğramıştı. Tabii o dönemde hemen hemen tüm kripto paraların değer kaybettiğini, düşüşün Bitcoin Cash’e özel olmadığını da belirtmek gerekir.

Dünyanın lisanslı ilk Ethereum borsası

En büyük rakipleri arasında Coinbase, Bitstamp ve Kraken‘in bulunduğu Gemini; dünyanın lisanslı ilk Ethereum borsası olma ünvanını elinde tutuyor.