Bitcoin Hakkında Altın Önerisi

Bitcoin ile ilgili olarak ortaya atılan yeni öneriler Bitcoin’in altın gibi regüle edilmesi gerektiği tartışmalarını başlattı


Bitcoin ile ilgili olarak ortaya atılan yeni öneriler Bitcoin’in altın gibi regüle edilmesi gerektiği tartışmalarını başlattı. Tüm dünyada başta erkekler olmak üzere kadınların dahi ilgisini çekmeye başlayan Bitcoin ve diğer kripto paraların daha fazla yükselmesi ve güvenliğinin sağlanması için adımlar atılıyor.

Bu adımların en başında altın gibi regüle edilmesi gerektiğini belirten Avusturya’lı ekonomistler, Avrupa Birliği sınırları içerisinde 10.000 Euro ve üzerinde olan Bitcoin işlemlerinin kara para aklama ve vergi kaçırma sorunlarının engellenmesi için yasaların geçerli olması gerektiği uyarısında bulundu.

Avrupa Birliği’nden Bitcoin’e İnceleme

AB’nin Bitcoin ile ilgili olarak bu öneriyi yetkililer ile değerlendirmesi ve buna uygun olarak karar vermesi bekleniyor. AB’nin alacak olduğu bu kararların arkasında yatan nedenler ve sebepler ile ilgili ise birçok insanın kara para aklama işlemlerini kripto paralar aracılığı ile yapması gösteriliyor. Kara para aklamaya yönelik ve diğer suçlara yönelik kullanılan kripto paraların engellenmesinin AB içerisinde güveni daha fazla tahsis edeceği düşünülmekte. ABD’de benzer yasalar yakın zamanda uygulamaya konulması düşünülüyor.