Kripto Para

Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Sebebi Bu Olabilir

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Haziran ayında kaydettiği 13.800 dolarlık zirvesinin ardından Bitcoin serbest düşüşünü sürdürmeye devam ediyor. Blok ödülü yarılanmasına 6 aydan daha az bir süre kalmış olmasına rağmen şaşırtıcı bir şekilde önce 10 bin ve sonrasında da 7 bin dolar desteklerinin altına gerileyen Bitcoin’deki düşüşün sebebi kripto para topluluğunda merak konusu. Peki Bitcoin neden düşüyor?

Plus Token Ponzi Şeması

Dün akşamki yaklaşık %4’lük beklenmedik sert kırılmayla birlikte 6.800 dolara kadar gerileyen Bitcoin’de kötü gidişatın sebebi bir ponzi şeması olabilir. Blockchain araştırma şirketi ChainAnalysis tarafından yapılan bir araştırmada düşüşün sebebi olarak PlusToken adlı ponzi şeması gösterildi. Öyle ki ChainAnalysis bu kırılmanın yaşanmasından kısa bir süre önce Plus Token’ın yüklü miktarda Bitcoin ve Ethereum satışı gerçekleştirdiğini kaydetti.

20.000 BTC ve 790.000 ETH’nin satılmasının ardından gelen düşüş şu an itibariyle Bitcoin’in 6.926, Ethereum’un ise 132 dolara gerilemesine neden oldu. Kripto para profesyoneli Alex Krüger, Plus Token adlı ponzi şemasının Nisan ayından bu yana 25 bin BTC satışı gerçekleştirdiğini belirtti. Bu nedenle Plus Token adlı ponzi şeması Bitcoin’in fiyatını aşağıya çeken ana etkenlerden biri olarak görülüyor.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap