Kripto Para

İDDİA: Changpeng Zhao Twitter’da Sahte Takipçi Mi Satın Alıyor?

Yazar: Coin Bilgi

Aynı yazım hatalarıyla Twitter gönderilerine yapılan yorumlar Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun takipçi sayısını arttırmak için sahte hesapların kullanıldığını ortaya koyuyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Twitter’da yaptığı son paylaşıma üç ayrı Twitter hesabından aynı yazım hatalarıyla yanıt verildi.

Binance’in kurucusu ve CEO’su, Changpeng Zhao, Twitter botlarını kullanarak kişisel Twitter profilinin takipçi sayısını inorganik şekilde arttırdığı iddia ediliyor. Çok kısa bir süre önce yaptığı paylaşıma gelen üç yanıtta botların aynı yazım hatasını yaptığı açıkça dikkat çekiyor. CCN’de “Binance’in Botları Beceremedi” alt başlığıyla yer alan haberde aynı yazım hatasıyla paylaşılan 3 yorumun %100 benzerliği dikkat çekti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’ün yılın en iyi performans gösteren kripto parası olarak BNB’yi seçmesine ilişkin yaptığı paylaşıma gelen diğer bot yorumu da şu şekilde:

Changpeng Zhao’nun yakın arkadaşı ve TRON’un kurucusu Justin Sun da geçmişte Twitter’da bot hesap tartışmalarının merkezinde yer almıştı. Sun, iki yıldan biraz daha uzun bir süre içerisinde 2.1 milyon Twitter takipçisine ulaştı ve kripto para topluluğunda en çok takipçisi bulunan isim oldu. Ancak buna rağmen TRON’un Google Trends verilerinde benzer bir performans gösterememesi göze batan bu tutarsızlığı ortaya koyuyor.

Yorum Yap