Bitcoin Korsanları Yeni Zararlı Yazılım Geliştirdi

Bitcoin korsanlarının son dönemde birçok program, oyun ve bir takım kodlamalar ile birlikte yatırımcıların hesaplarını çalmaya çalıştıkları bilinen bir gerçek


Bitcoin korsanlarının son dönemde birçok program, oyun ve bir takım kodlamalar ile birlikte yatırımcıların hesaplarını çalmaya çalıştıkları bilinen bir gerçek. Tüm dünyada önlemler alınmaya çalışılması ve hukuksal olarak bu alanda yaşanan boşluk dolayısı ile yatırımcıların hesapları risk altında bulunurken, korsanlar boş durmuyor.

Yeni yazılımlar ile birlikte kullanıcıların bilgisayarlarına yükledikleri zararlı yazılımlar sayesinde milyarlarca dolarlık Bitcoin hırsızlığı yapabilen korsanların yeni zararlı yazılımları mail aracılığı ile bilgisayara bulaşıyor. Rastgele ve seçilerek kullanıcıların mail adreslerine gönderilen ilgi ve dikkat çekici maillere tıklayan kullanıcı ComboJack isimli zararlı yazılımı bilgisayarına çoktan indirmiş ve yüklemiş oluyor.

Cüzdan Adresini Kendisi Değiştiriyor

ComboJack yazılımı Bitcoin cüzdanınızın uzun karakterlerden oluşan metnini Windows kopyalama panosuna kopyaladığınız andan itibaren devreye giriyor ve sizin Bitcoin cüzdanınızın adresini kendi cüzdan adresi ile değiştiriyor. Kullanıcı bu sayede kendi cüzdanına gönderecek olduğu Bitcoin’i karşı tarafın Bitcoin cüzdanına göndermiş oluyor. Bu konuda dikkatli olmak ve Bitcoin cüzdanınızı Windows’ta kopyaladıktan sonra mutlaka tamamını kodlayarak kontrol etmeniz güvenliğiniz için üst düzey önem taşıyor.