GMO Internet 3 Aylık Süreçte 3 Milyon Dolar Kazandı

Japon IT devi GMO Internet‘in raporuna göre yakın zaman öncesinde şirketin Japonya’da kurduğu Bitcoin tesislerinde yapılan Bitcoin madenciliği işlemlerinden 3 milyon dolarlık kazanç sağlandığı ortaya çıktı


Japon IT devi GMO Internet‘in raporuna göre yakın zaman öncesinde şirketin Japonya’da kurduğu Bitcoin tesislerinde yapılan Bitcoin madenciliği işlemlerinden 3 milyon dolarlık kazanç sağlandığı ortaya çıktı. Olağanüstü çalışmaların sürdürüldüğü tesiste Bitcoin çıkarmaya devam eden cihazın 24 saat aralıksız olarak çalıştıkları ve olağanüstü güvenlik önlemleri altında çalışmaların devam ettiği daha önceki açıklamıştı.

Şirketten yapılan açıklamada yoğun üretim süreci sonucunda her ay daha fazla Bitcoin üretmeye devam edecek olduklarını, bu konuda daha fazla karlılık oranı sağlamak için mevcut gücü arttıracaklarını belirttiler.

Üretim Alanı ve Şirket Sayısı Artıyor

Dünyada Bitcoin madenciliği sürekli olarak artış göstermeye devam ederken Asya ülkeleri bu konuda en fazla kullanılan bölgelerin başında geliyor. Çinli şirketler tarafından olmasa bile Japonya merkezli şirketlerin gerek Japonya, gerek Kanada üzerinde üretim tesislerinde ortaklıkları ve kendi üretim tesisleri olduğu biliniyor.

Üretim aşamasından kazanılan paranın yanında giderler söz konusu olduğu için tüm para şirketlere kalmazken, yüksek kapasitede üretim yapan onlarca şirketin madencilik işinden kazandıkları tutar akıl almaz seviyelere yükseliyor.