Bitcoin madenciliği yapmak daha fazla zor hale geldi

Bitcoin madenciliği yapmak isteyen ve bu işe yeni girmek isteyenlere uyarı niteliğinde olabilecek olan bu haberimiz olası bir risk durumunda ne yapılması gerektiğini ve nasıl hareket edilmesi gerektiğini açıklamasa bile dikkatli hareket etmekte fayda olduğunu...


Bitcoin madenciliği yapmak isteyen ve bu işe yeni girmek isteyenlere uyarı niteliğinde olabilecek olan bu haberimiz olası bir risk durumunda ne yapılması gerektiğini ve nasıl hareket edilmesi gerektiğini açıklamasa bile dikkatli hareket etmekte fayda olduğunu gösterecek.

Yatırımcıların bir kısmının daha fazla para kazanmak ve daha fazla kar elde etmek istemesi dolayısı ile Bitcoin madenciliği düşüncesinin olması ve bu yönde kripto paralara ilgi gösteriyor olmalarına rağmen bu sene içerisinde son 3 ayda Bitcoin madenciliği yapmanın %48 oranında daha fazla zor hale geldiği ortaya çıktı.

Kötü Niyetli Kişiler Bozdu

Bitcoin madenciliği konusunda piyasada sorunlar olmasında en fazla etkili olan kişiler ise kötü niyetli kişiler oldu. Bu kişiler yatırımcıların ne kadar fazla parası olursa olsun, ne kadar fazla kazanıyor olurlarsa olsunlar madenciliğe sürükleyerek daha fazla sorunlar yaşanmasında etkili oldular.

BTC madenciliği yapmak daha fazla zor hale geldiği için hem maliyetlerin artması, hem madencilerin daha fazla kar elde etme hırsı dolayısı ile bir süre boyunca zor günler yaşanacak olduğu rahatlıkla görülebilir.