Bitcoin Soygunları Artış Gösteriyor

Coin Telegraph adlı internet sitesinde yayınlanan habere göre son dönemde Bitcoin hırsızlıkları fiziksel olarak gerçeğe dönüşmeye başladı


Coin Telegraph adlı internet sitesinde yayınlanan habere göre son dönemde Bitcoin hırsızlıkları fiziksel olarak gerçeğe dönüşmeye başladı. Türkiye’de benzerlerinin geçtiğimiz haftalarda yaşandığı bu hırsızlık vakalarının tamamı ise BTC zenginlerini vuran bir darbe. Kendisinin Bitcoin zengini olduğunu ve BTC yatırımları yapmaya devam ettiklerini açıklayan bazı vatandaşların Tayland, Türkiye, İngiltere ve bazı ülkelerde gasp sonucunda hesaplarında bulunan tüm kripto paralar hacker’lar tarafından bireysel olarak çalınıyor.

Bunun önüne geçmek için yapılan açıklamalar ise maalesef bazı BTC zenginleri tarafından dikkate alınmıyor ve sonucunda binlerce dolarlık yatırımlar saldırganların ellerine yatırımcı tarafından bilerek ancak istemeyerek verilmek zorunda kalıyor.

Asla Yatırım Yaptığınızı Söylemeyin

Geçtiğimiz aylarda Taylan’ın ünlü adasında bir iş adamının 100.000 dolar BTC yatırımının saatlerce rehin tutularak alındığını belirten internet sitesi, buna benzer vakaların artış göstermeye devam ettiğini açıkladı. Bu artışların arkasında yatan tek sebebin ise ”kripto para” varlığınızı açıklamak olduğu gibi başka türlü gasp ve hırsızlık olaylarının yakınından geçen yatırımcıların olmadığı, en önemli konunun gizlilik olduğu açıklandı.