Kripto Para

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Son 18 Ayın Zirvesinde

Bitcoin yorumu 2021

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, son iki ay içerisinde %10’dan fazla artış göstererek %61,4’e ulaştı. 2018 yılının Ocak ayında piyasa hakimiyeti %32,4 seviyesinde olan Bitcoin geride bıraktığımız 18 ayda piyasa hakimiyetini neredeyse iki katına çıkardı.

321 milyar dolarlık değerlenmeye sahip olan kripto para piyasasında Bitcoin’in payı 197 milyar dolar, Ethereum’un payı ise 31,6 milyar dolar seviyesinde. Hatırlanacağı üzere 2017 yılındaki boğa sezonunda Flippening tehlikesi yaşanmıştı. Flippening; Ethereum’un piyasa değerinin Bitcoin’in piyasa değerini geride bırakması anlamına geliyor. Ethereum’un piyasa hakimiyetinin %10’un altında olması nedeniyle şu anda böyle bir tehlike bulunmuyor.

Bitcoin fiyatı 2019 yılının başından bu yana neredeyse %300 değer kazandı ve kripto para piyasası iyimserlikle doldu. Ancak görünen o ki yükselişin de etkisiyle Bitcoin hakimiyetinin %60’ın üzerine çıkmasıyla altcoin’ler zor günler geçiriyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap