Kripto Para

G20’den Kripto Para Yatırımcılarına Kötü Haber Geldi

G20 ülkeleri, Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından belirlenen kripto para standartlarına resmi olarak destek vereceğini açıkladı. 28-29 Haziran tarihleri ​​arasında Japonya’nın Osaka kentinde düzenlenen 2019 G20 zirvesinde üye ülkeler tarafından şu açıklama yapıldı:

Kripto paralarla terörizmin finansmanının ve kara para aklanmasının önüne geçilmesi için FATF’ın belirlediği standartları uygulamak için verdiğimiz taahüdü yineliyoruz.

FATF, işlemler sırasında, alıcının adı, hesap numarası ve adresi gibi müşteri bilgilerini toplamaya ve aktarmaya zorlayan standartları 21 Haziran’da yayımlamış ve tepki toplamıştı. G20 ise çoktan FATF’ın belirleyeceği standartlara uygun hareket edeceğinin taahüdünü vermişti. Ancak üye ülkeler geride bıraktığımız günlerde gerçekleşen zirvede FATF’ı desteklediğini resmi olarak açıklamış oldu.

Circle, Coinbase ve Chainalysis gibi endüstri liderleri ise FATF’ın kurallarına uyum sağlamanın oldukça zorlu olacağını, şirketlerin küresel anlamda eşi benzeri görülmemiş bir işbirliği içerisinde çalışması gerekeceğini belirtiyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap