Kripto Para

Bitfinex Dolandırıcılık Suçlamalarına Açıklama Getirdi

bitfinex

Bitfinex  borsasınca yapılan açıklamada dolandırıcılık iddialarının doğru olmadığı ve kendilerinin hiçbir şekilde dolandırıcılık faaliyetleri yürütmediklerini açıkladı. Bitfinex yöneticilerince yapılan açıklamada 400 milyon Euro civarında paraya el konulduğu iddialarına tam olarak açıklık getirilmezken, Bitfinex kullanıcılarını ise şimdiden korku sardı.

Bitfinex, ”Geçen birkaç saat içerisinde Polonya medyası tarafından yayınlanan haberlerin ışığında yapılan suçlamaların farkındayız. Bitfinex bunların doğru olmadığını ve operasyonlarının bu söylentilerden etkilenmediğini belirtmektedir. Bitfinex dünya lideri bir kripto para borsası olmaktan ve bu potansiyelin dünya çapındaki otoriteler ve düzenleyici kurumlarla sıkı bir uyum içerisinde olmasından gurur duymaktadır. ” ifadelerine ek olarak ”Bunlar doğru değil ve Bitfinex olan bitenden etkilenmedi. Günün ilerleyen dakikalarında resmi bir açıklama getireceğiz.” denildi.

Dolandırıcılık Faaliyetleri Tavan Yapmış Olabilir

Bitfinex içerisinde dolandırıcılık faaliyetlerine dair savcılar tarafından şüphe duyulması ve Polonya basını tarafından bu iddiaların ortaya atılması borsa şirketi içerisinde büyük krizlere sebep olmuş durumda. Zira Bitfinex borsasında yatırımı olanlar şimdiden yatırımların geri çekmeye ve endişe içerisinde kalmış durumda olduklarını Reddit platformu üzerinden belirtmiş durumdalar.

Yorum Yap