Bitget, Türkiye’nin yüzüncü yılını 1 milyon TL burs ve etkinliklerle kutluyor

Lider kripto para türevleri ve kopya ticaret platformu Bitget, Türkiye’nin 100’üncü Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak amacıyla bir dizi etkinliği duyurdu


Lider kripto para türevleri ve kopya ticaret platformu Bitget, Türkiye’nin 100’üncü Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak amacıyla bir dizi etkinliği duyurdu. Ayrıca Bitget, Türkiye’nin 100’üncü yılına özel 1 milyon TL’lik burs vereceğini de açıkladı. Bitget’in etkinliklerinde, mavi scooterlar ve çeşitli airdroplar da yer alıyor.

Bitget, Türkiye’deki gençleri desteklemek amacıyla, genç kullanıcı kitlesine 1 milyon TL’ye kadar fon dağıtacak. Bitget, etkinliğin başlangıcında 500 bin TL’lik bir başlangıç fonu başlatacak. Bitget, dönem boyunca her yeni kullanıcı kaydı için yeni fonlar ekleyerek, toplam burs fonunu 1 milyon TL’ye çıkaracak.

Bitget, Türkiye’nin yüzüncü yılında gençlere dokunuyor

Şirketin Blockchain4Youth KSS programının bir parçası olan 1.000.000 TL (yaklaşık 35.000 dolar) değerindeki burs fonu, Türkiye’deki maddi imkânlardan yoksun öğrenciler için kullanılacak. Borsaya kayıt olan her yeni kullanıcının kimlik doğrulama sistemini (KYC) tamamlamasının ardından, Bitget, başlangıçtaki 500.000 TL’ye ek olarak burs fonuna kullanıcı başına 150 TL katkıda bulunacak.

Bitget’ten yapılan açıklamaya göre, kullanıcıların herhangi bir ödeme veya bireysel katkı yapması gerekmeyecek. Borsadaki her yeni kayıt daha yüksek burs fonu tahsisini sağlayacak.

Bitget Genel Müdürü Gracy Chen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti kripto paranın benimsenmesinde ön sıralarda yer almaktadır. Bölgede artan ilgi genç nesillerden geliyor ve karmaşıklıkları öğrenmek için kolay erişim sağlıyoruz. Bitget’in burs fonu, Türkiye’nin kripto ortamını büyütmek için ortaya konan taahhüdün bir örneğidir.” dedi.

Bitget, Cumhuriyet Bayramı etkinliğini, sınırlı sayıda NFT airdrop’ları ve 1 Bitcoin (BTC) ödül havuzu da dahil olmak üzere dikkat çekici teşviklerle renklendirdi. Ayrıca borsa, Bitget Türkiye’de hesap açan ve zorunlu KYC sürecini geçen ilk 300 kişiye 140 TL vereceğini açıkladı.

Diğer taraftan Bitget, en az 60 USDT eşdeğeri TL yatırıp işlem yapan ilk 100 kullanıcıya da 15 USDT ödül vermeyi planlıyor. Tüm bu etkinliklerin yanında borsa, özel görevleri tamamlayan kullanıcıların 1 BTC’lik havuzdan pay sahibi olmasına olanak sağlayacak.

Bitget tarafından yapılan son araştırmaya göre, Y kuşağı kripto meraklılarının yüzde 46’sını oluşturuyor. Bu kesim, daha olgun kesime göre internet ve dijital teknolojilere daha fazla ilgi duyuyor. Bitget, Z kuşağının da kripto benimsenmesinde önemli rol oynayacağını belirtti.