Bithumb Güney Kore’de Rekorlar Kırıyor

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bithumb, son dönemde milyarlarca dolarlık serveti elinde tutuyor

Bithumb nedir

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bithumb, son dönemde milyarlarca dolarlık serveti elinde tutuyor. Ülkede en fazla kullanılan kripto para borsası konumunda bulunan Bithumb borsası ile ilgili olarak son yayınlanan veriler ışığında günlük olarak tam olarak 476 milyon dolarlık bir ticaret hacmine ev sahipliği yaptığı, bu kadar yüksek ticaret hacmine sahip olmasının arkasında oldukça iyi kar oranlarının elde edilmesi yatıyor.

Komisyon oranları ile birlikte oldukça fazla iyi paralar kazandığı bilinen Bithumb ile ilgili olarak günlük olarak en az 476 milyon dolarlık bir ticaret hacmine sahip olmasından dolayı net kar oranlarının %1 dahi olsa çok ciddi rakamlar elde edilecek olduğu rahatlıkla ortaya çıkıyor.

31 Aralık 2017 Raporu

31 Aralık 2017 Bithumb raporunda borsanın tam 6 milyar dolarlık kripto parayı elinde barındırdığı ve bununla beraber daha fazla güçlenmek ve daha fazla yatırımcıyı kendisine çekmek için her daim yatırımlarını daha fazla arttırmayı hedeflediği belirtildi. Raporun 31 Aralık 2017 tarihli olması yani 2018 yılına ait bir rapor olmaması dolayısı ile Bithumb borsasının şimdilerde çok daha fazla varlık barındırıyor olabilecek olduğunu destekler nitelikte.