Powell: Kripto Paralar Tehdit Değil

Amerika Ulusal Rezerv Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamalarında kripto paraların bir tehdit olmadığını ve ABD ekonomisine karşı olumsuz bir durum yaşatmayacak olduğundan emin olduklarını açıkladı


Amerika Ulusal Rezerv Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamalarında kripto paraların bir tehdit olmadığını ve ABD ekonomisine karşı olumsuz bir durum yaşatmayacak olduğundan emin olduklarını açıkladı. Kripto paralar konusunda kesin ve net düşünceleri olduğunu belirten Powell, açıklamasında kripto paraların henüz bu aşamada tehdit olması için çok erken olduğunu ve tehdit edici bir unsurunun da ortada olmadığını belirtti.

Amerika Ulusal Rezerv Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, kripto paraların gerçek bir para olmadığı için bir risk yaratmadığını, gerçek bir para olmaması için birçok neden ve durumun olduğunu açıkladı.

Açıklamasında kripto paraları sert bir dille eleştirmek yerine düşüncelerini dile getiren Powell, kripto paraların gerçek para olmadığını ifade ederek bazı kripto para sahiplerinin tepkisini çekerken, birçok kişinin ise desteğini almayı başardı.

Gerçek Olmadığı İçin Tehdit Oluşturmuyor

Powell, kripto paraların gerçek bir para olmadığı için tehdit oluşturmadığını ama gelecekte olası bir güvenlik ve sorunu önlemek adına gerekli yasal önlemleri ve finansal önlemleri almayı sürdürecek olduklarını belirtti. Dünyanın ekonomisinden sorumlu olan ABD’nin kripto paralar ile ilgili atacak olduğu her bir yeni adım, her alacak olduğu karar büyük önem taşırken, en fazla önemi ise FED yönetiminin alacak olduğu kararlar ve SEC yönetiminin alacak olduğu kararlar taşıyor.