Bitmain Opera Hisselerini Alacak

Bitmain isimli Çinli madencilik devinin yeni bir karar aldığı ve bu karar sonucunda tarayıcı Opera’nın hisselerini satın alma yoluna gidecek olduğu iddia edildi


Bitmain isimli Çinli madencilik devinin yeni bir karar aldığı ve bu karar sonucunda tarayıcı Opera’nın hisselerini satın alma yoluna gidecek olduğu iddia edildi.

İddialar bugün ortaya atılırken Opera ve Bitmain cephesinden konu ile ilgili açıklama yapılmaması ”asılsız” iddialarını beraberinde getirdi.

Opera hisselerini almak için Bitmain yönetiminin 50 milyon dolarlık bir para ayırdığı ve bu parayı tamamen satın alım işlemleri için kullanmak istediği iddia edildi.

12 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Bitmain geçtiğimiz günlerde Series B turu fonunun sona ermesi ile birlikte değeri neredeyse 12 milyar dolar civarına kadar ulaştı. Sürekli yükselen bir güç olan ve Çin’e sağladığı katkılar ile dikkat çeken madencilik devinin aldığı bu kararın ne zaman devreye girecek olduğu veya ne zaman doğrulanacak olduğu hakkında henüz bilgi yok.

Opera tarafının açıklamaları büyük önem taşırken tam anlamı ile hisse alımı yapılıp yapılmayacak olduğu yabancı basının yazdıklarıma göre gerçekçi olmayabilir. Opera’nın madencilik devine hisselerini satsa dahi %49 ve altında oranda hisse satabilecek oldukları konusunda bazı iddialar mevcut.