Blockchain Avustralya, Yeni CEO İle Sektör Güvenini Artırmaya Çalışıyor

Blockchain Avustralya, ülke genelinde blockchain farkındalığını ve uygulamasını geliştirmek için yeni bir CEO atadı. Blockchain Avustralya’nın yeni CEO’su Steve Vallas, blockchain güvenini artırmaya ve işletmeler ile hükümetler arasında blockchain teknolojisinin imajını geliştirmeye odaklanacağını açıkladı


Blockchain Avustralya, ülke genelinde blockchain farkındalığını ve uygulamasını geliştirmek için yeni bir CEO atadı. Blockchain Avustralya’nın yeni CEO’su Steve Vallas, blockchain güvenini artırmaya ve işletmeler ile hükümetler arasında blockchain teknolojisinin imajını geliştirmeye odaklanacağını açıkladı.

Vallas, son beş yıldır görev yapan Nick Giurietto’nun yerini aldı. Birden fazla üniversite ve hızlandırıcı program için endüstri koçu ve mentor olarak çalışan Vallas aynı zamanda Avustralya pazarlama şirketi Honey Digital’in de kurucusudur. Vallas, blockchain sektöründeki hükümetlere de tavsiyelerde bulundu.

Yeni Bir Vizyon

Vallas, önemli endüstri liderlerinin teknolojiye olan güvenini istikrarlı ve iyi gelişmiş bir çözüm olarak anlamalarını geliştirmeye odaklanacağını söyledi:

“İnsanların blockchain tanımı ve görüşleri, birçok dolandırıcılığın ve kötü planlanmış projelerin başarısız olduğu 2017 döneminde oluştu. ”

Vallas, insanlar genellikle blockchain’in kripto para birimleri için kullanıldığını bilse de, tedarik zinciri, perakende veya yasal sektörler gibi diğer alanlara nasıl uygulanabileceğini anlayamadıklarını da söylemleri arasına kattı.

Doğru Zaman

Vallas, birçok endüstrinin koronavirüs pandemisinden olumsuz etkilendiğini ancak blockchain endüstrisinin bundan yararlanabilecek birkaç alandan biri olduğunu söyledi.

Yeni CEO “COVID-19, mevcut sistemlerde olan kusurları vurguladı ve aynı zamanda blok zincirinin potansiyeline işaret etti.” diye devam ediyor. Ayrıca ekliyor:

”Hizmet sektörü, son birkaç aydır büyük aksamalar yaşayan endüstrilerden sadece biri ve kuruluşlar artık alışılmadık çözümleri tartışmaya açık olacak. Blockchain Avustralya, pandemi sonrası bir gelecek planlarken işletmelerle konuşarak sunduğu fırsatı değerlendirecektir.”

Blockchain Avustralya Yol Haritası

Bu yılın Şubat ayında, Avustralya Sanayi, Bilim, Enerji ve Kaynaklar Bakanlığı, Ulusal Blockchain Yol Haritası’nda blockchain katılımı yoluyla üretilen potansiyel değeri yakalayan yeni bir ulusal strateji oluşturdu. Vallas, sektör liderleri ve hükümet yetkilileriyle, bir araya gelerek Blockchain Yol Haritası üzerinde çalışacak. Hem devlet hem de federal hükümetin sürdürülebilir bir plan geliştirmek için blockchain liderleriyle çalışmaya istekli olmasını memnuniyetle karşıladığını ifade eden Vallas, teknolojinin arkasındaki insanlara odaklanmak istediğini açıklayarak bitirdi:

“İlerleyen hedef, farklı sektörler arasında var olan “bilgi silolarını” birleştirmek ve bir araya getirmektir. İyi insanlar zaten bir şeyler yapıyor ve bizim Blockchain Avustralya olarak onları desteklememiz gerekiyor.”