Kripto Para

Bloomberg Stratejisti Yanıtladı: Bitcoin 2020’de Nasıl Bir Performans Gösterecek?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

2020 geldi çattı ve kripto topluluğunun aklında milyon dolarlık bir soru var: Bitcoin’in gelecek yıl nasıl bir performans gösterecek?

Bloomberg’in stratejisti Mike McGlone kısa bir süre önce, 2020 yılında Bitcoin’in 10.000 dolardan işlem görme olasılığının 5.000 dolara gerilemesinden daha yüksek olduğunu belirtti.

BTC hala boğa piyasasında mı?

13.800 dolarlık yıllık zirve seviyesinden yaklaşık yüzde 50 düzeltme kaydeden Bitcoin’in, hala boğa piyasasında olup olmadığına dair devam eden bir tartışma var. Ünlü analist Alex Krüger, yaklaşmakta olan blok ödülü yarılanmasına rağmen piyasada kontrolü ayıların ellerinde tuttuklarına inanıyor.

Bitcoin fiyatı Şubat 2019’da 6.400 dolar seviyesini aştıktan sonra ikinci çeyrekte büyük bir patlamaya imza atarak son iki yılın en yüksek seviyelerine yükseldi. Ancak, McGlone Bitcoin’in hala bir  “Boğa piyasas konsodilasyonunda” olduğunu düşünüyor.  Boğa piyasas konsodilasyonu temel olarak, Bitcoin’in fiyatının belirli bir fiyat aralığında dalgalanmaya devam etmesiyle kararsız kalması anlamına geliyor.

Bitcoin olgunlaşacak

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bloomberg’in stratejisti Mike McGlone, ayrıca, Bitcoin’in önümüzdeki on yıl içinde olgunlaşmaya devam etmesini beklediğini belirtti. Bu da Bitcoin’in potansiyel olarak daha az volatil olabileceği anlamına geliyor.

2010’lu yıllarda Bitcoin önderliğindeki kripto paralar çılgın bir performans sergiledi. Öyle ki dünyanın önde gelen finansal kuruluşlarından Bank of America yayınladığı raporunda son 10 yılın en iyi yatırım aracı olarak Bitcoin’i örnek gösterdi.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap