Bu İki Faktör 3 Günde %15 Yükselen Ethereum’da Kaderi Belirleyecek

Geride bıraktığımız üç gün içerisinde, 150 doların altına kısa bir süre düştükten sonra güçlü bir geri dönüş yapan Ethereum ve bu makalenin yazıldığı an itibariyle 75 dolar sınırına ulaşmış durumda

ethereum fiyat grafik

Geride bıraktığımız üç gün içerisinde, 150 doların altına kısa bir süre düştükten sonra güçlü bir geri dönüş yapan Ethereum ve bu makalenin yazıldığı an itibariyle 75 dolar sınırına ulaşmış durumda. Bu yükseliş dalgasıyla birlikte en popüler ikinci kripto para Ethereum son 72 saatte yukarı yönlü %15’lik bir ivme yakaladı.

Ethereum’un gözü daha yükseklerde

Kripto para piyasası yaklaşan Bitcoin blok ödülü yarılanması ve virüs tehlikesinin ışığında oldukça kararsız hareket etmeye devam ediyor. Ancak etkileyici bir şekilde temel ve teknik katalizörler devam eden boğa eğiliminin henüz sonlanmadığını gösteriyor. Son birkaç günde, medyaya yansıyan haber döngüsü, zorlu makro zemine rağmen Ethereum’un başka bir boğa döngüsüne girdiğini doğruluyor.  Yatırımcı Spencer Noon Ethereum’daki yükseliş dalgasına ilişkin şunları söyledi:

“Kurumsal yatırımcılar ETH alıyor. Kedi resmen çantadan çıktı. En son @GrayscaleInvest raporundan: Ethereum Trust’ın ilk çeyrek girişleri 110 milyon dolara ulaştı. Bu, son 2 yıldır kaydedilen 95.8 milyon dolardan daha fazla.”

Ethereum Ağındaki İşlem Miktarı Bitcoin’e Yaklaşıyor

Diğer yandan, araştırma şirketi Messari tarafından yayınlanan veriler Ethereum’un önde gelen kripto para Bitcoin’in piyasa değerinin yaklaşık % 15’ine sahip olmasına rağmen Ethereum ağında işlem gören değer miktarının, BTC’ye rakip olmaya başladığını gösteriyor.
Kripto para yatırımcısı HornHairs ise son fiyat hareketinin 2017’deki etkileyici boğa sezonundakiyle benzerlikler barındırdığına inandığını kaydetti. 
“Tam geri çekilme” HornHairs’in beklediği gibi gerçekleşirse, kripto para birimi önümüzdeki haftalarda 290 dolara yükselecek.