Weiss Ratings’in Kripto Para Sıralamasında Bu İki Altcoin Bitcoin ve Ethereum’u Geride Bıraktı

Derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings’in kripto para masası, popüler altcoin’ler Tezos (XTZ) ve Cardano’yu (ADA) teknoloji açısından Bitcoin’den üstün olarak sınıflandırdı


Derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings’in kripto para masası, popüler altcoin’ler Tezos (XTZ) ve Cardano’yu (ADA) teknoloji açısından Bitcoin’den üstün olarak sınıflandırdı.

Weiss Ratings’in Kripto Para Derecelendirmesi’nde yapılan en son güncellemeye göre Tezos ve Cardano teknoloji açısından en iyi iki blockchain projesi olarak değerlendiriliyor. Weiss, Ratings bu iki projeye “teknoloji / benimsenme” kriterlerinde yüksek puanlar vermenin yanı sıra, her iki kripto parayı da teknoloji kategorisinde “mükemmel” olarak derecelendirdi. Teknoloji kriterinde “mükemmel” olarak derecelendirilen diğer iki proje ise Cosmos ve Fantom oldu.

Bitcoin ve Ethereum ise derecelendirme kuruluşundan bir “B +” notu almış olsa da, projeler teknolojileri kriterinde açısından Cardano ve Tezos’un gerisinde kaldı. Ancak Bitcoin ve Ethereum benimsenme açısından en yüksek notu aldı.

Weiss Ratings’e teknoloji kriterinde Tezos ve Cardano’ya öncelik verse de bu iki altcoin projesi genel derecelendirmede ilk beşe girmedi. Bitcoin ve Ethereum sırasıyla birinci ve ikinci sırada yer alırken, Cardano genel ortalamada “B-” puan alarak altıncı sırada Tezos ise “C +” notu ile onuncu sırada yer aldı.