Bu Kripto Para 24 Saatte %60’ı Aşkın Değer Kazandı: Yükselişin Ardındaki Sebep Ne?

Gizlilik odaklı popüler kripto para Zclassic, 17 Kasım Pazar günü şaşırtıcı bir şekilde, 60’lık bir yükseliş kaydederek 0,45 dolar bandına ulaştı


Gizlilik odaklı popüler kripto para Zclassic, 17 Kasım Pazar günü şaşırtıcı bir şekilde, 60’lık bir yükseliş kaydederek 0,45 dolar bandına ulaştı.

Özellikle kripto para piyasasının geri kalanının pek varlık gösteremediği 17 Kasım’da Zclassic, 24 saatte %60’a yakın değer kazanarak tüm dikkatleri üzerine topladı. Bununla birlikte yükselişin neyden kaynaklandığını merak eden kripto para yatırımcıları platformun websitesini ve Twitter hesabını kontrol ettiklerinde kayda değer bir gelişmeyle karşılaşmadı.

Ancak Zclassic’in kurucu ortağı ve kriptografi uzmanı Rhett’in (@HeyRhett) Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım Zclassic’teki yükselişi tetiklemiş olabilir. Rhett, Zclassic’in kullanımını arttırmak ve kripto para birimini daha geniş kitlelerle tanıştırmak üzere Twitter’da kendisini takip edenler arasından 10 kişiye 1.000’er Zclassic dağıtıcağını duyurdu.

https://twitter.com/HeyRhett/status/1195814403037372416?s=20

Her ne kadar kripto para piyasasında bu tür basit çaplı airdropların son kullanma tarihi geçmiş olsa da Zclassic’in kurucusu Rhett şanslı günündeymiş gibi görünüyor. Zira kripto para piyasasının içerisinde bulunduğu şu sıkıntılı süreçte zoru başararak kurucusu olduğu Zclassic’in fiyatını %60 yükseltmeyi başardı.