Kripto Para

Burger King Bitcoin’le Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Yazar: Coin Bilgi

Dünyanın en büyük fast-food zincirlerinden Burger King, Almanya’da kripto parayla ödeme kabul etmeye başladı. CoinTelegraph‘ta yer alan habere göre ünlü fast-food zinciri ödeme yöntemleri arasına Bitcoin‘i de ekledi.

Burger King Almanya’nın internet sitesi ve mobil uygulamasında artık Bitcoin yeni bir ödeme seçeneği olarak yerini aldı. Fakat şu anda ülkede fiziki restoranların Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak tanıyıp tanımadığı ise henüz bilinmiyor.

1954 yılında ilk şubesi Miami, Florida‘da açılan Burger King’in Crunchbase‘e göre şu anda dünya çapında 98 ülkedeki 13 bini aşkın şubesiyle günde ortalama 11 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor. Burger King’in yıllık gelirinin ise 1,7 milyar seviyesinde olduğu tahmin ediliyor.

Burger King ile Bitcoin’in ilişkisi 2017 yılına dayanıyor

2017 yazında, Burger King Russia, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacaklarını açıklamıştı. Burger King Russia Ağustos ayının sonlarında ise Whoppercoin adlı kendi kripto para birimini tanıtarak herkesi şaşırtmayı başarmıştı. Yine 2017 yılında, Hollanda‘nın Arnhem şehrindeki bir Burger King şubesi Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap