Kripto Para

Ünlü Yatırım Yöneticisi Açıkladı: Bu İki Şey Gerçekleşmezse Altcoin Sezonu Hayal

Yazar: Coin Bilgi

Kripto para yatırımcıları uzun süredir güçlü bir boğa sezonunun hayalini kuruyor. Özellikle Bitcoin’in bu yılın başından bu yana sergilediği başarılı performansa karşılık altcoin’lerin yılın en düşük seviyelerinde hareket etmesi yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Peki kripto para piyasasında altcoin’ler ne zaman yeşillenecek?

Altcoin Rallisinin Başlaması İçin…

Serbest yatırım fonu yöneticisi Cantering Clark altcoin’lerde boğa sezonunun ne zaman başlayacağına ilişkin düşüncelerini paylaştı. Cantering Clark’a göre yeni bir altcoin boğa sezonu için Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin %40’a gerilemesi veya Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesini kırması gerekiyor.

 

Aynı zamanda Blockroots adlı şirketin de kurucu ortağı konumunda bulunan Cantering Clark’a göre altcoin’lerdeki boğa sezonunu tetikleyen yine Bitcoin’le yeni tanışan yatırımcılar olacak.

Clark’a göre 2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin’in fiyatının aşırı yüksek olduğunu gören yatırımcılar alternatif kripto para arayışına girmişti. Clark Bitcoin’e ilişkin değerlendirmelerde de bulundu:

Bitcoin halihazırda tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmayı başaramadı. Bu nedenle yeni bir altcoin sezonunun Bitcoin’de tüm zamanların en yüksek seviyesi görülmeden başlaması mümkün görünmüyor. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %40’a gerilediğinde büyük olasılıkla yeni bir altcoin sezonu başlayacak. Ancak bu şu anda mümkün değil.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap