Bybit, Prensipte Onay Aldı! Dubai için Hazırlıklara Başladı

Dubai’de sanal varlık faaliyetlerini yürütebilmek için prensipte onay aldığını açıklayan Bybit, global merkezini de Dubai’ye taşımaya karar verdi


Dubai’de sanal varlık faaliyetlerini yürütebilmek için prensipte onay aldığını açıklayan Bybit, global merkezini de Dubai’ye taşımaya karar verdi. 2022 Dünya Hükümeti Zirvesi’nde düzenlenen bir basın toplantısında şirketin Dubai planları da açıklık getirildi.

Bybit, Genel Merkezi Dubai’ye Taşıyor

Birleşik Arap Emirlikleri, yeni Dubai Sanal Varlık Düzenlemesi Kanunu bu ayın başlarında duyurdu. Bu kapsamda yatırımcıları koruyan, sınırlar arası şeffaflığı kolaylaştıran ve küresel piyasa bütünlüğünü güvenceye alan sağlam bir yapı sunarak sektörü desteklemek üzere düzenleyici bir çerçeve oluşturulması amaçlanıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde sanal varlık faaliyetleri yürütmek için prensipte onay alan kripto para borsalarından biri de Bybit oldu. Bybit, Emirlik’in sanal varlıklar piyasası için olan “test et-uyarla-ayarla” modeli kapsamında dünya çapında geniş çaplı ürünler ve hizmetler sunacak.

BAE’nin Dış Ticaret, Yetenekleri Çekme ve Elde Tutmadan Sorumlu Bakanı Dr Thani Al Zeyoudi şunları söyledi:

“Bybit’in global merkezini Dubai’de açma kararı, BAE’yi dünya çapında bir dijital merkez konumuna getirme çabamızı ileriye taşıyacak bir dönüm noktası. Kripto para ve blok zinciri gibi sanal varlıklar, finans sistemini kökten değiştirdi. Hızla değişen bu sektörde bir adım önde olabilmek amacıyla yüksek büyüme gösteren şirketleri BAE’ye çekmek, burada tutmak ve onlara daha fazla büyüme olanağı tanımak için sağlam yasal düzenlemelerle işletme dostu bir ekosistem inşa ediyoruz. Gelmekte olan yeni nesil FDI’lar (Doğrudan Yabancı Yatırımcılar) açısından bu ekosistem büyük yarar sağlayacak. Bu sayede yeni iş ve yatırım fırsatları ortaya çıkacak. Böylelikle sanal varlık ve web 3.0 sektörlerinde çalışanlar için BAE, yaşamak ve çalışmak açısından dünyanın en cazip yerlerinden biri olacak”

Bybit’in kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su olan Ben Zhou ise şöyle konuştu:

“Bybit olarak, Emirlik’in canlı ekonomisi kapsamında sanal varlık alanındaki yeniliklere katkı sağlamayı ve global merkezimizi Dubai’de açmayı dört gözle bekliyoruz. Sanal varlık alanı hız kesmeden gelişmeye ve olgunlaşmaya devam ederken paydaşlarımıza bu karmaşık sektörü daha iyi anlayabilmeleri konusunda yardımcı olabileceğimize inanıyorum”

Bu arada Mayıs 2021’de 76 milyar dolarlık günlük işlem hacmi ile en hızlı büyüyen platformlardan biri olan Bybit, dünyada en çok ziyaret edilen kripto varlık platformları arasında da ilk 3’te yer alıyor. 

Bybit’in yeni merkez ofisi, Nisan 2022’de faaliyete geçecek. Şimdiden yeni yeteneklerin işe alınması ve mevcut ekipler ile operasyonların Dubai’ye transfer edilmesi için süreç başlatıldı.