CEO’su Ölen Popüler Borsa Bitcoin Soğuk Cüzdanlarını Kaybetti

İşlem hacmine göre Kanada’nın en büyük kripto para borsasının yaptığı açıklama kripto para yatırımcılarının ağzını deyim yerindeyse açık bırakacak cinsten


İşlem hacmine göre Kanada’nın en büyük kripto para borsasının yaptığı açıklama kripto para yatırımcılarının ağzını deyim yerindeyse açık bırakacak cinsten. Yetkililer, borsanın soğuk kripto para cüzdanlarını bulamadıklarını açıkladı.

Kanada’da faaliyet gösteren kripto para borsası Quadriga CX’in yaptığı açıklama adeta soğuk duş etkisi yarattı ve kullanıcıların aklına biz paramızı kimlere emanet ediyoruz sorusunu getirdi. Quadriga CX’internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada borsanın Kanada’nın İflas Kanunu kapsamında iflas koruma başvurusunda bulunduğu belirtildi.

Borsa yaptığı açıklamada geçtiğimiz hafta soğuk cüzdanların bulunması ve güvence altına alınması için yoğun çaba gösterdiklerini ancak bu çabalarında başarısız olduklarını belirtti.

Quadriga CX’in kurucusu ve CEO’su 14 Ocak’ta hayatını kaybetmişti. Bu ani ölümün ardından da borsa apar topar kapanmıştı. İddialara göre borsanın soğuk cüzdan bilgileri sadece kurucu ve CEO Gerald Cotten’daydı. Bu yüzden borsa çalışanlarının Cotten’ın ölümünün ardından borsanın soğuk cüzdanlarına erişmesi mümkün olmadı.