Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey: Geleceğin Para Birimi Olacak

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin‘in gelecek 10 yıl içerisinde tek para birimi olacağını açıkladı


Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin‘in gelecek 10 yıl içerisinde tek para birimi olacağını açıkladı. Son dönemde sık sık hakkında yeni iddialar ortaya atılan Bitcoin ile ilgili olarak ünlü bir isim tarafından yapılan bu açıklama ise kripto paraların güçlü bir şekilde ilerleyebileceğini ve her daldan, her ekonomik güçten herkesin kripto paralara ilgi gösterdiğini doğruladı.

Apple, Samsung, Twitter ve Facebook gibi dünya devlerinin kripto paralara ilgi göstermesi, bununla ilgili basına açıklamalar yapmaları kripto paraların varlığını ve gücünü gösteren bir detay olarak görülüyor.

Bitcoin Devrim Yapacak

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’e göre Bitcoin elbet bir gün belki 10 yıl sonrasında hem internet üzerinde, hem tüm dünyada kullanılacak tek para birimi olacak. Kullanıcıların binlerce dolarlık yatırımlar yaptıkları kripto paralar ile ilgili olarak bir süreden beridir yükseliş devam ederken, 20.000 dolar seviyesine çıkılıp çıkılamayacak olduğu asıl merak edilen sorulardan birisi. Zira Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey‘e göre Bitcoin çok daha yüksek seviyelere çıkabilecek potansiyele ve bu güce sahip durumda.