Charlie Lee: Bitcoin Cash, Bitcoin’in Değerini Düşürüyor

Litecoin kurucusu Charlie Lee, 35 dakikalık röportajı sırasında dünyada yaşanan kripto para olayları ile ilgili olarak konuştu


Litecoin kurucusu Charlie Lee, 35 dakikalık röportajı sırasında dünyada yaşanan kripto para olayları ile ilgili olarak konuştu. ABD’nin ve dünyanın en büyük 9. kripto para birimi konumunda bulunan Litecoin hakkında pek fazla açıklama yapmayan Litecoin kurucusu Charlie Lee, Bitcoin Cash hakkında ise olumsuz açıklamaları ile gündeme geldi.

Bitcoin Cash’in Bitcoin’in değerini düşürmeye ve küçük göstermeye yönelik olarak ortaya çıkarılmış bir kripto para birimi olduğunu iddia eden Lee, bununla ilgili olarak asıl yatırımcıların Bitcoin Cash’e değil direkt olarak Bitcoin’e yatırım yapmaları gerektiğini açıkladı.

Kripto Paraların Merkezi Olmaması Gerekiyor

Litecoin kurucusu Charlie Lee, kripto paraların merkeziyetsiz olması gerektiğine inandığını savunarak kendisinin de bir gün mevcut olarak buradan ayrılacak olduğunun altını çizdi. Litecoin ile ilgili olarak son dönemde pek fazla olumlu havanın hakim olmaması ve kripto paralar ile ilgili olarak yaşanan düşüş-yükseliş sürecinin kripto para yatırımcılarını ve yaratıcılarını etkileyen önemli konular olduğu söylenebilir. Kripto paraların geleceği ve mevcut durumu belirleyecek olan açıklamalar elbette bu açıklamalar olmasa da kripto para dünyasına yön veren açıklamalar olduğu, kripto paraların gelecekte bu tür açıklamalardan daha az etkilenecek olduğunu belirtmek gerek.