Elmasları Blockchain Teknolojisi İle Takip Edecekler

Dünyada yeraltı kaynakları en üst düzeye çıkmış durumda


Dünyada yeraltı kaynakları en üst düzeye çıkmış durumda. Neredeyse tüm ülkeler yeraltı kaynaklarını en hızlı şekilde çıkartmaya devam ederken, bunun takibi ise dolar ile yapılan alışverişlerde ABD tarafından kontrol ediliyor ve ülkeler tarafından tek tek raporlanıyor. Ancak bazı sektörlerde ise bu tür verileri not etmek oldukça zor ve çok fazla zaman harcanması gereken bir durum.

IBM Global Industries Platforms ve Blockchain şirketi Kıdemli Başkan Yardımcısı Bridget van Kralingen‘e göre ise bundan sonra elmasların takibi ve IBM işlemlerinin takibi için blockchain teknolojisi kullanılacak ve bu sayede çok daha kolay veri kaydı tutulabilecek, veriler daha kolay bir şekilde okunabilecek hale gelecek.

Net Açıklama Yaptı

IBM Global Industries Platforms ve Blockchain şirketi Kıdemli Başkan Yardımcısı Bridget van Kralingen, “Tüketiciler satın aldıkları mücevherlerin kalitesi ve kaynağı konusunda derinden ilgileniyorlar. Bu, tüketicilerin yüzde 66‘sının küresel olarak sürdürülebilir markaları desteklemek için daha fazla harcama yapmaya istekli olduğu gerçeğiyle kanıtlanmıştır. TrustChain sistemi, blockchain’in endüstrileri şeffaflık ve tüketiciye özel olarak fayda sağlayan uygun yeni iş modelleri aracılığıyla nasıl dönüştürdüğünün bir örneği.” dedi.