Avustralya Hükümeti Bazı Önlemler Almak Zorunda

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) üyelerinden birisi olan John Price’a göre ülke genelinde kripto paralar ve varlıklar ile ilgili ciddi önlemlerin derhal devreye sokulması gerekiyor


Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) üyelerinden birisi olan John Price’a göre ülke genelinde kripto paralar ve varlıklar ile ilgili ciddi önlemlerin derhal devreye sokulması gerekiyor. Tüm dünyada kripto paraların yaygın hale gelmesi ile birlikte internet üzerinden kripto para vakalarının yaşanmaya başlaması ve dolandırıcılık olaylarının arttığına değinen üye Price, bu konuda kendi ülkelerinde sorunlar yaşanmaya başlamadan derhal önlemler alınmasının oldukça büyük önemi olduğunu hatırlatıyor.

Avustralya’nın kripto paralar ile ilgili alacak olduğu önlemler hakkında pek fazla açıklama yapmayan Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) üyelerinden birisi olan John Price, alınması gereken önlemler hakkında da hükümetin çalışmalara başlaması gerektiğinin altını çizdi.

Ülkeler Önlemler Alıyor, Türkiye’de Önlemler Alabilir

Şimdiden önlemler almaya başlayan ülkeler bulunmasına rağmen Türkiye’de ise henüz daha kripto paralar ile ilgili olarak bir önlem alınmış değil. En azından şu aşamada Türkiye’de kripto para dolandırıcılıklarının artmaya başladığı bugünlerde bazı önlemlerin seçimlerden sonra alınması oldukça büyük önem taşımakta. Zira her vatandaşın üstün bilgisi olmadığı gibi bazı vatandaşların kripto paralar hakkında bilgi sahibi olmasına rağmen dolandırıldıkları çok açık bir şekilde görülebiliyor.