Charlie Lee Siber Saldırıya Uğramış Olabilir

Litecoin kurucusu Charlie Lee, Twitter hesabı üzerinde yaşanan ani gelişmeler siber saldırıya uğradığı iddialarını güçlendirdi


Litecoin kurucusu Charlie Lee, Twitter hesabı üzerinde yaşanan ani gelişmeler siber saldırıya uğradığı iddialarını güçlendirdi. Daha sonrasında Litecoin kurucusu Charlie Lee tekrar Twitter hesabınbdan konu ile ilgili açıklama yaparak insanları kandırmak isteyenleri engellemek adına önlemler aldığını ve insanları bir nebze uyardığına değindi. Kullanıcıların sürekli olarak dolandırıcılık vakalarına sık rastladıklarına değinen Lee, bu konuda alınabilecek olan önlemler sayesinde bu tür vakaların önüne geçilebilecek olduğunu ifade etti.

Lee, konu hakkında Twitter hesabından ”bana 0.01 LTC gönderirseniz size 100 LTC göndereceğim” ifadesini kullanmış ve bu ifadeler sonrasında oldukça büyük tepki çekmişti. Kullanıcılar ise olası bir siber saldırı durumu dolayısı ile Lee’nin hesabını güvenlik dolayısı ile takipten çıkmış ve kendilerinin güven konusunda sorun yaşadıklarını ifade etmişlerdi.

Uyarı Amaçlı

Uyarı amaçlı olarak bu ifadeleri kullandığını daha sonrasında yayınladığı yeni açıklama ile belirten Lee’nin dolandırıcı olduğu dahi iddia edildi. Lee, daha önceki zamanda  tüm LTC’lerini satması dolayısı ile güven vermeyen ”insan profili” olarak tanımlanmış, bu konuda yatırımcıların artık asla LTC yatırımı yapmayacak olduklarını belirtmesi sonrasında hiçbir basın açıklaması yapmamıştı. Bunun beraberinde LTC alımı konusunda bazı kullanıcılar ”bundan sonra asla sana güvenmeyeceğiz, sen bizi yarı yolda bırakmaya meraklısın” benzeri ifadeler kullanmıştı

  • Lee, dolandırıcı bir isim olmamasına rağmen  güven konusunda hiç kimseye güvenerek para göndermemek gerektiğini bir kez daha sizlerin huzurunda hatırlatalım.