Kripto Para

Charlie Lee’den Litecoin’deki Blok Ödülü Yarılanmasına İlişkin Açıklama: Şok Etkisi Yaratacak

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Litecoin’in (LTC) geliştiricisi Charlie Lee, önümüzdeki ay gerçekleşecek Litecoin blok ödülü yarılanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Charlie Lee, Ağustos ayında gerçekleşecek Litecoin blok ödülü yarılanmasından sonra birçok madencinin cihazlarını kapatma kararı alabileceğini belirtti.

Yarılanma Ağı Şoka Uğratacak

Avustralya merkezli kripto para haber sitesi Mickey’ye 10 Temmuz’da verdiği röportajda Charlie ​​Lee, blok ödülü yarılanmasıyla madencilik ödülünün %50 düşmesinin sistemi şoka uğratacağını belirtti.

Litecoin ağındaki madencilik ödüllerinin yarı yarıya azalması, bazı madenciler karlı olmayacak ve cihazlarını kapatacaklar. Büyük bir kesim bunu yaparsa bloklar yavaşlar. Ancak Litecoin için bir sonraki değişiklikten üç buçuk gün önce, madencilerin cihazlarını kapatmasından 7 gün önce ağdaki zorluk seviyesi yeniden ayarlanacak. Her şey yoluna girecek.

Blok Ödülü Yarılanması Kendi Kendini Gerçekleştiren Bir Kehanet

Charlie Lee, blok ödülünün yarılanmasının da etkisiyle 20 dolardan 143 dolara kadar yükselen Litecoin’deki fiyatlanmaya ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Blok ödülü yarılanması nedeniyle Litecoin fiyatlanıyor çünkü herkes en başından beri bunu biliyordu. İBirçok insan satın alıyor çünkü fiyatın yükselmesini bekliyor ve bu kendi kendine yeten bir kehanet. Bu yüzden, satın aldıkları için fiyat gerçekten artıyor.

Coinmarketcap verilerine göre, basın zamanında Litecoin 3 aylık grafikte neredeyse %36 artış kaydetti. Ancak Litecoin halen Aralık 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık %67 altında işlem görüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap