Kripto Para

Charlie Lee’nin Ortağı Olduğu Alman Bankası Estonya’da Kripto Para Borsası Kuruyor

Yazar: Coin Bilgi

Geride bıraktığımız 2018 yılında Charlie Lee, kurucusu olduğu Litecoin Foundation ile TokenPay‘in güçlerini birleştirerek Alman menşeli WEG Bank AG‘nin bir kısım hisselerini satın almıştı.

WEG Bank AG’den Açıklama

Alman bankası WEG Bank şimdi Estonya‘da bir kripto para borsası kurmak ve depolama hizmeti sunmak için lisans  aldı. WEG Bank cephesinden, 25 Ağustos’ta yayınlanan bir tweet’te söz konusu gelişme doğrulandı.

 

Estonya’da lisansın alınmasının ardından banka şimdi de Almanya’da bir menkul kıymet alım satım ve saklama lisansı almaya çalıştığını açıkladı. WEG Bank cephesinden yapılan açıklama şu şekilde:

“Bugün itibariyle Estonya’daki kripto para alım satım ve depolama lisansına tam erişim sağladığımızı, Almanya’da ise menkul kıymet alım satım ve saklama lisansı için başvuruda bulunduğumuzu duyuruyoruz.”

Cointelegraph‘ta yer alan habere göre Litecoin Foundation ile TokenPay’in yanı sıra geride bıraktığımız Nisan ayında Blockchain tabanlı ödemeler hizmeti sağlayıcısı Nimiq‘te WEG Bank AG’nin %9,9 hissesini satın almıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap