Kripto Para

CNBC Analisti Bitcoin’in Yükselişe Geçmesi İçin Beklediği İki İşareti Açıkladı

Kripto para rehberleri
Yazar: Coin Bilgi

CNBC’nin finansal analisti Brian Kelly, Bitcoin’in kısa vadeli görünümünden hiç de memnun olmadığını Bitcoin değer kaybetmeye devam edeceğini düşünüyor.

Bitcoin O Zaman Yükselecek

Fast Money programında gündeme dair açıklamalarda bulunan yatırım şirketi BKCM’in CEO’su Brian Kelly, Bitcoin fiyatının bir sonraki seviyesinin neresi olacağını öğrenmek isteyen yatırımcıların, trader’ların aktif cüzdan adreslerinin sayısına bakarak bir izlenime ulaşabileceğini belirtti. Kelly trader’ların aktif kripto para cüzdanlarının sayısı Bitcoin’in bir sonraki fiyat seviyesinin göstergesi olduğuna inanıyor.

Kelly, Facebook gibi daha geleneksel platformlardaki günlük aktif kullanıcı sayısına eş değer olan aktif kripto para adreslerinde yaşanan son düşüş nedeniyle, Bitcoin’in yakın gelecekte daha düşük seviyelerde işlem göreceğine inanıyor. 

Bitcoin Öldü Hissiyatı

Ünlü analiste Bitcoin’deki yükseliş dalgasının işaretlerini ise şöyle açıklıyor:

“Fiyatların düştüğünü ve bu adreslerin sayısının arttığını göreceğiz. Aralık ve Ocak aylarında gördüğümüz de buydu. O dönemde fiyatın düşmeye devam ettiğini ve ağdaki faaliyetin gerçekten arttığını görmüştük. Bu muhtemelen aradığım en büyük gösterge. İkinci işaret ise, herkesin Bitcoin’in tekrar öldüğü düşüncesine kapılması. İnsanlar bunu söylemeye başladığında gerçek bir yükselişin başladığını düşüneceğim.”

Kelly ayrıca Bitcoin’in aktif adreslerinin sayısının aşağı yönlü seyretmesiyle ilgili olarak, kurumsal yatırımcıların CME’nin Bitcoin vadeli işlemleri gibi türevlerine doğru giderek daha fazla yönelebileceğinin altını çizdi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap