Altcoin

Charlie’nin Litecoin’ine ne oldu?

litecoin nedir

Kurucusu Charlie Lee’nin olumsuz ve keyfi açıklamaları dolayısı ile büyük arz düşüşleri yaşamış olan ve hala daha güveni sağlayamadığından dolayı ”güvenilir olmayan” altcoinler arasında görülen Litecoin, yatırımcılarına oldukça zorlu günler yaşatmıştı. Lee’nin kendisi ve kripto parası hakkında yapmış olduğu tutumsuz açıklamaların cezasını ise LTC sahipleri çekmiş ve kripto para fiyatlarında düşüşler yaşanmaya başlaması ile birlikte daha fazla kişi Bitcoin yatırımına güvenmeye başlamıştı. Litecoin yatırımına güvenmeyen kimseler için Bitcoin ”güvenilir” görünmeye başlamış ve tarihi skandallar yaşamamıştı.

365 dolardan, 59 dolara!

Litecoin, tüm altcoin ve Bitcoin’in rekor kırdığı 2018 yılı Ocak ayında tarihi rekorlarını kırdı ve 365 dolara kadar yükselmişti. 365 dolardan hemen sonra bugün ise 59 dolara kadar gerilemiş olan Litecoin’in arkasında bulunan düşüş sebebinin birinci olarak piyasada yaşanan düşüşler, ikinci olarak ise kurucusu Charlie Lee’nin yaptığı açıklamalar olduğu gösteriliyor.

Charlie, kimi zaman kendisinin tüm Litecoin yatırımlarını sattığı ve Litecoin üzerinde çalışmalar yapacak olduğunu ve yatırımından dolayı risk almak istemediğini açıklamış, yatırımcıların ”sen bizi bilerek riske mi atıyorsun?” tepkisi ile karşılaşmıştı.

Yorum Yap