FED Yöneticisi: Kendimize Ait Kripto Para Üretmemize İhtiyaç Yok

ABD Federal Rezerv Sistemi yöneticisi Lael Brainard, basın tarafından sorulan sorulara yanıt verdi


ABD Federal Rezerv Sistemi yöneticisi Lael Brainard, basın tarafından sorulan sorulara yanıt verdi. Açıklamasında kripto paralar ile ilgili olarak henüz şu aşamada kendilerine ait bir kripto para üretmelerine gerek olmadığını ifade ederek sözlerine devam eden Brainard, bununla birlikte şu aşamada FED tarafından kendisine ait kripto para üretmesi için şu aşamada gerek görülmediği açıklamasında bulundu.

Federal Rezerv her geçen yıl daha fazla gücüne güç katarken ABD ekonomisinin ana yöneticilerinden birisi konumunda olan FED’in aldığı kararlar ABD ve dünya ekonomisinin nereye ve hangi yöne doğru gidecek olduğunu belirleyen ana kararlar olarak tanınıyor. Ekonominin can damarı olarak görülen doların yönetimi ve faiz kararları ABD’de FED tarafından alınıyor ve uygulamaya koyuluyor.

ABD Kripto Para Üretmeyecek

Dünyada birçok ülke kendisine ait kripto para üretmeye sıcak bakmıyor. Bununla ilgili neden olduğu konusunda ülkelerin zaten kendilerine ait bir para birimleri olması ve kripto paraların henüz şu aşamada pek fazla değer görmemesi gösteriliyor. ABD’nin kararları kripto paralar üzerinde de ciddi rol oynuyor.