Bithumb Saldırısı Sonrası Bitcoin Fiyatı Geçici Olarak Geriledi

Güney Kore’nin en büyük borsa sitesi olan ve kripto para borsası denildiği zaman akıllara gelen Bithumb borsası yaşanan saldırıdan hemen sonra kripto para fiyatlarını etkiledi

Bithumb nedir

Güney Kore’nin en büyük borsa sitesi olan ve kripto para borsası denildiği zaman akıllara gelen Bithumb borsası yaşanan saldırıdan hemen sonra kripto para fiyatlarını etkiledi. Kripto para fiyatının ciddi oranda olmasa bile kısmi olarak gerilemesine neden olan bu saldırılar Bitcoin fiyatını 6340 dolar seviyesine kadar geriletti. Tahminlere göre saldırı sonrasında Güney Kore vatandaşlarının Bithumb borsasında bulunan kripto paralarını çekmeye başlaması ile ani yüksek miktarlarda satışlar yapıldı ve bunun yanında Japonya yönetiminin kripto paralara dair yaptığı açıklamaların düşüşün tuzu biberi olduğu iddia edildi.

Kripto para varlıklarının bir süredir düşük seviyede olmasına rağmen dün itibari ile ciddi bir yükseliş yaşamaya başlaması dikkat çekmiş, yatırımcılar Bitcoin dahil olmak üzere kripto paraların geleceğinden emin olduklarını açıklamışlardı.

Fiyat Düştü, Yatırımcı Yine Memnun

Yatırımcıların ise bugün 2 sebep dolayısı ile düşüş yaşanmasına rağmen memnun olan yatırımcı sayısının fazla olmasının arkasında yatan sebep dün yaşanan yükselişler. Yükselişler yatırımcıları memnun ederken, bu tür düşüşler ise normal olarak karşılanıyor. Döviz kurundan farksız olarak olumsuz ortamlar Bitcoin fiyatında dengesizlik yaratabilse bile daha sonrasında kendisini kısa süre içerisinde toparlayabilen kripto paraların bu konuda döviz kuruna oranla çok daha kolay bir şekilde kendisini toparladığı, zaman zaman ise daha geç fiyat yükselişlerinin olabildiği belirtilmekte.