Kripto Para

Çin Merkez Bankası’ndan ”dolandırıcılık” uyarısı

PrimeXBT

Çin Merkez Bankasından yapılan kritik ”güvenlik uyarı açıklaması” kapsamında ülke vatandaşlarının kripto paralar konusunda çok dikkatli olması gerektiği ve olası sorunlar yaşamamak için mutlaka dikkatli hareket etmeleri gerektiği açıklandı. Yapılan açıklamada vatandaşların dikkatli olması gerektiği ve hareket ederken mutlaka kendi düşüncelerinden başka kimsenin önerileri ve yatırım önerilerine uymaması gerektiğini açıkladı.

Çin Merkez Bankasından yapılan açıklamada kripto paraların adı kullanılarak ve blockchain teknolojisinin adının kullanılarak dolandırıcılık vakalarının artış gösterdiği, bu tür olaylara yakalanmamak için gerekli olan önlemlerin alınması ve yatırımcıların kendi düşünce ve istekleri dışında hiçbir kimsenin öneri, düşünce ve isteklerine asla müsaade etmemeleri uyarısı yapıldı.

Dolandırıcılık vakaları arttı

Çin’de dolandırıcılık vakalarının son yıllarda kripto para ve blockchain adının kullanılarak yapılmaya başladığını açıklayan Çin Merkez Bankası, bu konuda gereken önlemlerin kendi bünyelerinde alınmaya devam edecek olduğu kadar vatandaşlarında kendilerini koruması ve olası sorunlara karşı güçlü önlemler alarak dolandırıcılara para kaptırmamaları uyarısında bulundu. Çin’de her yıl en az milyarlarca dolarlık dolandırıcılık vakası yaşanmakta.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap