Kuzey Kore kripto para borsalarını hedef alıyor

Kuzey Koreli hacker gruplarının yakın zaman önce kripto para yatırımcılarını hedef almaya başlaması ve kripto para yatırımcılarının dışında kripto para borsalarını hedef alması dikkat çekmiş ve gündemde kalmıştı


Kuzey Koreli hacker gruplarının yakın zaman önce kripto para yatırımcılarını hedef almaya başlaması ve kripto para yatırımcılarının dışında kripto para borsalarını hedef alması dikkat çekmiş ve gündemde kalmıştı. Son birkaç haftadır Kuzey Koreli hacker gruplarının yine kripto para yatırımcılarını hedef almaya başladığı ve kripto para borsalarını daha fazla hedef almaya başladıkları basına yansıdı.

Kuzey Kore kripto paralar konusunda tepki çeken adımlar ve kararlar alıyor

Lazarus isimli Kuzey Koreli hacker grubunun kripto para çalmak için yeni yazılımlar geliştirmesi ve bunu dünyaya yayması dün itibari ile basında yerini alırken, bugün ise kripto para borsalarının da hedefte olabilecek olduğu ortaya çıkmış oldu. Analistler, kripto para borsalarının dikkatli hareket etmesini ve güvenliklerini daha fazla arttırmaları önerisinde bulunarak mutlaka uyarıları dikkatle izlemeleri ve olası açıkları hemen kapatarak sistemlerini tek tek gözden geçirmeleri uyarısında bulundular. KasperSky Labs analistleri ise kripto para yatırımcıları ve kripto para borsalarının güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkarmalarının artık zamanı geldiğini açıkladı.