Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı: Blockchain hakkında çaba harcayacağız

Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı, blockchain teknolojisi konusunda yaptığı açıklamada çaba harcayacak olduklarını ve bu çabanın sonucunda blockchain teknolojisi konusunda ülkelerinin geri kalmasını asla istemediklerini açıkladı


Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı, blockchain teknolojisi konusunda yaptığı açıklamada çaba harcayacak olduklarını ve bu çabanın sonucunda blockchain teknolojisi konusunda ülkelerinin geri kalmasını asla istemediklerini açıkladı. Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak beklentilerinin kısa vadede daha fazla başarı göstermek olduğunu belirten Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı yetkilileri, bu konuda ülkenin kripto paralar ve blockchain teknolojisi konusunda geri kalmak istemediğini açık bir şekilde belirtti.

Rusya, ABD ve Japonya benzeri ülkelerin Çin’den daha fazla blockchain teknolojisi konusunda ön planda olmalarının kabul edilemeyecek bir sonuç olduğunu belirten Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı yetkikileri, ülkede bu konuda profesyonel isimler ile çalışacak olduklarını ve en iyi başarıyı gösterecek olduklarını ifade ettiler.

Çin bu konuda kesin iddialı

Çin yönetimi bu konuda kesin iddialı olduğunun kanıtını bugün yaptığı açıklama ile gösterirken, blockchain teknolojisi alanında olan şirketlerin sayısının da yakın zamanda bu çalışmaların Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı bünyesinde daha fazla ilgi görmesi sonucunda artacaktır. Çinli birçok şirket bu konuda çalışma yapabilecek potansiyel ve güce sahip iken, daha çok büyük şirketler ve yeni şirketlerin bu konuda çalışmalar yapabilecek olduğu beklentisi daha fazla.