Kripto Para

Çin’den Binance’in Kurucu Ortağına ve Tron’un Kurucusu Justin Sun’a Bir Kötü Haber

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun’ın ülkesi Çin’de şansının hiç de yaver gitmediği görülüyor. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo Tron’un kurucusu Justin Sun’ın platformdaki hesabını kapattı. Weibo, Justin Sun’ın ve Binance kurucu ortağı Yi’nin hesabının neden kapattığına dair bir açıklama sunmazken, Sun, sorunun kısa sürede çözüleceğini açıkladı.

Weibo, kripto para topluluğunun iki önemli kripto figürünün hesaplarını kapattı: Tron’un kurucusu ve CEO’su, Justin Sun ve Lider kripto para borsası Binance’in kurucularından Yi He.

Girişim sermayesi şirketi Primitive Ventures’ın kurucusu Dovey Wan, birçok kez olduğu üzere yine Çin’deki son gelişmeleri Twitter hesabı üzerinden takipçilerine aktardı. Dovey Wan, Tron’un kurucusu Justin Sun’ın Weibo’daki profilinin kapatılmasının şaşırtıcı olmadığını kaydetti. 

Binance’in kurucu ortağı ve CMO’su Yi He’nin hesabı da platformdan anlaşılmaz bir şekilde kaldırıldı. Ortaya atılan senaryolara göre, hesaplar “yasaların ve düzenlemelerin ve Weibo Topluluk Sözleşmesi’nin ilgili hükümlerin ihlali nedeniyle” kapatıldı.

Bu bir hata

Çin kripto para sektöründeki başka hiçbir önemli isim, hesaplarını engellemedi. Örneğin Binance CEO’su Changpeng Zhao, Huobi CEO’su Leon Li ve OKCoin kurucusu Star Xu’nun Weibo hesapları hala aktif.. Sun, her şeyin kontrol altında olduğunu ve profilin kaldırılmasının bir hata olduğunu iddia etti. Açık sözlü Tron’un kurucusu, profilinin Weibo’dan kaldırılması haberine hızlıca tepki verdi.

Wan’a verdiği yanıtta, takipçilerine bunun Tron ya da TRX’i için tehlike oluşturmadığını belirtti. Justin Sun ayrıca, şirketin Weibo’yla doğrudan iletişime geçtiğini ve sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturulması için çalıştıklarını ekledi.

Tron’da (TRX) düşüş gözlendi

Sun’ın Weibo’dan kaldırılmasıyla ilgili haberler Tron’un fiyatını etkiledi. CryptoSlate’ten gelen verilere göre, TRX  %7 oranında değer kaybı yaşayarak, dakikalar içerisinde 0.014 dolardan 0.013 dolara geriledi.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap