Kripto Para

Changpeng Zhao, Çin’in Bitcoin’de Nereye Varmak İstediğini Açıkladı

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Binance’in başarılı CEO’su Changpeng Zhao, Çin’in kripto para politikasına özellikle de Bitcoin konusunda nereye varmak istediğine açıklık getirdi. Twitter hesabı üzerinden bir takım açıklamalarda bulunan Changpeng Zhao, Çin hükümeti kasıtlı olarak Bitcoin (BTC) madenciliğini desteklediğini ve bu şekilde Bitcoin’i merkezileştirerek kontrolü altına alabilmeyi isteyebileceğini kaydetti.

Zaten Zhao’nun açıklamaları da bu yönde. Temel olarak Çin’in Bitcoin madenciliğini merkezileştirmek isteyebileceğini öne süren Changpeng Zhao, yerel ASIC çiftliklerine dayanan işlemlerin  %60’ından fazlası Çin merkezli madencilik havuzlarında gerçekleştiğinden, Çin bu politikasında yakın zamanda başarıyla ulaşabilir.

Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz CoinShares raporunda da Çin’in Bitcoin ağının %66’sını kontrol ettiğini duyurmuştuk. Bu veriye dayanarak Çin’in Bitcoin’i kontrol altına alma çabalarında nispeten iyi bir pozisyonda olduğunu söyleyebiliriz.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap