Çinki Bankalar Blockchain Teknolojisini Kullandı

Çinli bankalar ile ilgili olarak yayınlanan yeni bir rapora göre Çinli bankaların bu yıl içerisinde blockchain teknolojisini uyguladıkları ve aktif bir şekilde kullanmaya başladıkları bilgisi paylaşıldı


Çinli bankalar ile ilgili olarak yayınlanan yeni bir rapora göre Çinli bankaların bu yıl içerisinde blockchain teknolojisini uyguladıkları ve aktif bir şekilde kullanmaya başladıkları bilgisi paylaşıldı. Bu yıl içerisinde 26 Çinli bankadan 12 tanesinin blockchain teknolojisine geçiş yapması ve bu teknolojiyi kullanmaya başlaması ise ”gelecek yeniden şekilleniyor” ifadelerinin tekrarlanmasına sebep oldu.

Daha iyi ve daha fazla veri saklama, daha iyi yönetim için blockchain teknolojisini kullanan 12 Çinli bankanın bu konuda aldığı önlemler ve yeni dönemde blockchain teknolojisini nasıl ve ne yönde kullanmaya devam edecek oldukları konusunda ise şuana kadar raporda bir bilgi verilmemesi dikkat çekti.

Çinli Bankalar Teknolojiye Uydu

Bankaların son nesil teknolojiye uyması ise dikkat çekici bir durum olarak gösteriliyor. Dünyada kripto paralara ilgi bir yandan artarken, diğer yandan ise blockchain teknolojisine ilgi bir o kadar fazla artış yaşıyor. Çinli bankalar tarafından alınacak olan önlemler ve gelecekte yapılacak olan çalışmalar sürekli olarak devam edecek gibi görünüyor. Zira kripto para dünyası ve blockchain teknolojisi bu sene içerisinde çok daha fazla gelişeceğe benziyor.