Kripto Para

Coinbase CEO’su Armstrong Açıkladı: Önümüzdeki 10 Yılda Sektöre Ne Damgasını Vuracak?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Bitcoin 11. yılını geride bırakmasıyla, en çok tartışılan sorulardan biri de Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin önümüzdeki 10 yılda nasıl bir performans segileyebileceği konusu. Bu soruyu kripto para piyasasındaki en önemli isimlerden Coinbase CEO’su Brian Armstrong yanıtladı.

Son blog yazısında Armstrong, önümüzdeki on yılın sadece ölçeklenebilirlikle ilgili değil, aynı zamanda gizlilik özellikli bir Blockchain ağının yıldızının parlayacağını düşündüğünü belirtti. Aynı zamanda, Armstrong’a göre böyle bir Blockchain önümüzdeki on yılın sonuna kadar yaklaşık 1 milyar kullanıcıya ulaşacak.

    “Tıpkı 56k modemlerin yerini alan geniş bant gibi internette birçok yeni uygulamaya (YouTube, Uber, vb.) yol açtığında, ölçeklenebilirliğin kripto paraların yeni ve faydalı bir aşamaya geçmesi için bir ön koşul olduğuna inanıyorum. Ölçeklenebilirkik konusunda iyileştirilmiş Blockchain’ler gördüğümüzde, yeni uygulamalar daha hızlı gelişmeye başlayacağız ”

Ayrıca CEO, blockchain alanındaki gizlilik konusunda da oldukça iyimser. Armstrong, gizliliğin bu yıl baskın Blockchain’lerden birine uygulanacağını tahmin ederek HTTP’den HTTPS’ye benzer bir değişiklik görüyor

“Sonunda bir ‘gizlilik odaklı kripto para’ ya da yerleşik gizlilik özelliklerine sahip bir Blockchain göreceğimize inanıyorum. Çoğu durumda, yaptığınız her ödemeyi şeffaf bir deftere yayınlamak mantıklı değildir. ”

Ayrıca Armstrong, son zamanlarda kripto para piyasasında, Libra ve devlet destekli dijital para birimlerine de değindi, Armstrong son ayların en tartışmalı konulardan birini ele aldı. Washington DC’den Libra’ya verilen yanıtı göz önünde bulunduran Armstrong, “Çin inisiyatif aldı” diyerek Yuan’ın kendi dijital versiyonunu başlatırken “lBockchain’i temel teknoloji yatırımlarından biri haline getirdi” dedi.

“CENTER konsorsiyumunun USD Coin’i ABD’nin aradığı çözüm olabilir veya Fed, Blockchain kullanarak kendi dijitalleştirilmiş dolarlarını uygulamaya çalışabilir. Sanırım o zaman sepet dijital para birimlerinin Libra ya da CENTER gibi bir konsorsiyum tarafından ya da muhtemelen IMF’nin çıktığını göreceğiz.


Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap