Coinbase Earn.com Şirketini Satın Aldı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumunda olan Coinbase, son günlerde satış ile ilgili konular dolayısı ile gündemde


Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumunda olan Coinbase, son günlerde satış ile ilgili konular dolayısı ile gündemde.

Coinbase yönetimince yapılan resmi açıklamada Earn.com adlı kuruluşun satın alındığı ve hizmetlerinde daha iyi olmak adına yatırımların sürekli olarak arttırılacak olduğu belirtildi. Coinbase tarafından satın alınan Earn.com mevcut yönetiminden ise şimdilik tam detaylı açıklama yapılmazken, satışın ardından değişimlerin olup olmayacak olduğu ile ilgili bilgi verilmemesi yatırımcıların ve kullanıcıların gelecek açıklamaları beklemesine sebep oldu.

Bu alanda en fazla yatırım alan kuruluşların başında olan Earn.com, milyonlarca dolarlık yatırım alması ile tanınmakta.

Ne Kadara Satıldı?

Coinbase tarafından satın alınan Earn.com’un ne kadar fiyat ile satın alındığına dair tam olarak bilgi bulunmamakla birlikte satışın ortalama olarak tüm masraflar ile birlikte 130 milyon dolar seviyesinde olduğu tahmin ediliyor. 130 milyon dolar güncel kur seviyesi ile TL’ye çevrildiğinde ortalama olarak 553 milyon Tl eski para ile 553 trilyon lira para yapıyor. Bu kadar yüksek tutarlı şirketlerin Türkiye’de dahi zor bulunduğu bilinirken, bir startup için bu kadar fazla tutarlar ödenmesi günümüzün teknoloji dünyasının ekonomik değerleri değiştirdiğini de ortaya koyuyor.