Coinbase Sahte Web Sitesi Uyarısı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olarak tanınan Coinbase borsası son dönemde kritik günlerden geçiyor


Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olarak tanınan Coinbase borsası son dönemde kritik günlerden geçiyor. Türkiye ve ABD’de sürekli olarak kripto paralara ilginin arttığı bu dönemde yaşanan bu tür sahtekarlıklar ise kullanıcıların güvenliğini ve yatırımları ile birlikte gelecek dönemdeki servetlerini çok fazla derinden etkiliyor.

Coinbase borsası ise bu denli büyük olmasından dolayı dolandırıcılar ve hacker’ların asıl hedefinde olan bir numaralı kripto para borsası sitesi olmasını sağlıyor.

Coinbase Adına Sahte Web Sitesi

Coinbase adına açılan Coinbase.coml adlı internet sitesinin ise veri çalmak ve dolandırıcılık amacı ile kurulduğu ortaya çıktı. Bu alan adına başta yanlışlıkla hızlı yazıp siteye girenlerin yakalandığı, bununla birlikte internet platformları üzerinden yapılan bir takım link verme alanlarında etkisini gösterdiği belirtildi. Coinbase tarafından resmi olarak sürekli yapılan uyarılarda ise kullanıcıların korunması adına her daim internet site adresinin kontrol edilmesi ve SSL sertifikası olmayan web sitelerine güvenilmemesi uyarısı yapılarak, bu konuda müşterilerin dikkatli olması gerektiği bilgisi paylaşılıyor. Coinbase resmi internet sitesi ise Coinbase.com olarak biliniyor.