CoinMarketCap Listeleme Tarzını Değiştiriyor

CoinMarketCap (CMC) kripto paraları listelerken dikkat edilmesi gereken daha fazla istatistik verileri sunacak olduğunu ve kullanıcıların daha iyi karar alabilmesinde etkili olacaklarını açıkladı


CoinMarketCap (CMC) kripto paraları listelerken dikkat edilmesi gereken daha fazla istatistik verileri sunacak olduğunu ve kullanıcıların daha iyi karar alabilmesinde etkili olacaklarını açıkladı. 16 Temmuz sonrasında bu işlem kademeli olarak sürecek iken yatırımcıların 7 ve 30 günlük, 15 günlük liste ve grafiklere daha sade bir şekilde erişebilecek oldukları, bu sayede karar verirken daha iyi karar alabilmelerine imkan tanıyacak olduklarını açıkladı.

CMC’nin bu açıklaması kullanıcı tarafında pek fazla önemsenen bir karar olmasa bile yatırımcılar tarafından grafik verilerinde daha fazla karmaşık yapının olmaması sayesinde daha fazla iyi düşünebilecek oldukları, diğer listeleme sitelerinde olduğu şekilde CoinMarketCap’te bu listeleme görünümünün sade hale gelmesinin daha etkili olabilecek olduğu ifade edildi. Yatırımcılar karar vermeden önce o güne ait verileri ve son 30 güne ait verileri incelemek istediklerinde CMC buna izin veriyor ancak karmaşık bir yapı sunduğundan dolayı yatırımcının daha da fazla aklı karışıyordu.

Beklenen İsteği Sunabilir

CMC’nin yeni tasarımı sayesinde birçok yatırımcının daha rahat bu verileri inceleyebilecek olması, daha kolay bir şekilde analiz yapabilecek olması beraberinde birçok olumlu adımı getirecek. Bazı konularda ise CMC tarafının nasıl bir tasarım ve dizayn sunacak olduğu konusu kademe kademe görülecek ve anasayfa üzerinde listelenen kripto paralar konusunda daha net bir görüntü ortaya çıkarılmaya çalışılacak.