Coinrule’a Göre Yatırımcılar Piyasa Daralmasına Rağmen Kâr Ediyor

Son Corona Virüsü paniği kripto para piyasasında hisse senetlerinde ve diğer varlıklarda ciddi ölçüde etkili oldu


Son Corona Virüsü paniği kripto para piyasasında hisse senetlerinde ve diğer varlıklarda ciddi ölçüde etkili oldu. Ancak panik havası nedeniyle satış baskısına maruz kalan piyasalar yeniden toparlanmaya başladı.

Yeni başlayan yatırımcıların otomatik ticaret stratejileri geliştirmelerini kolaylaştıran bir platform olan Coinrule tarafından yayınlanan veriler, Coinrule kullanıcılarının 1987’den bu yana en kötü piyasa çöküşü boyunca toplam %67 oranında karda kalmayı başardığını gösteriyor.

Mutlak rakamlar, aktif Coinrule kullanıcılarının çoğunun 2008 Finansal Krizini gölgede bırakan yeni nesil pazar çöküşüne rağmen karda.

Kaynak: Coinrule Verileri – Üç Aylık Kullanıcı Kârı

Bu Neden Önemli?

Piyasa çöküşlerinde bir taraf kazanırken bir taraf kaybeder. Bugüne kadar, profesyonel yatırımcıların, algoritmik fonların ve riskten korunma fonlarının, yani nüfuz, uzmanlık ve araçlara sahip olanların, dokunulmamış bir çökmeden ortaya çıkacaklarını, hobi yatırımcılarının portföyleri silinirken en kötü durumda olacağını varsayabilirsiniz…

Mart 2020’de piyasalar %30-40’ın üzerine düştüğünde, Hedge Fund Pershing Square bir aydan kısa bir sürede 2.6 milyar dolar kar bildirdi. Ünlü yatırımcı John Paulson, 2008 Mali Krizi’nin zirvesinde 2 milyar doların üzerinde kar bildirdi.

Bu nedenle Coinrule‘den gelen veriler özellikle çarpıcı. Yeni başlayan trader’ların% 50’den fazla kullanıcı tabanıyla, Coinrule kullanıcıları hala kârda kalabilir veya en azından kayıpları en aza indirebilir ve bu nedenle çökmekte olan pazardan önemli ölçüde daha iyi performans gösterebilir.

Bunu nasıl yaptılar?

Krizde piyasayı yenmek, ortalama yatırımcının tahmin edebileceği kadar beceri gerektirmiyordu. Kullanıcı portföyünü koruyan ve Bitcoin (%41’lik düşüş) veya Ethereum (%42’lik düşüş) gibi değer kayıpları sırasında kripto paralarını USDT gibi Stablecoins’e hızlı bir şekilde dönüştüren otomatik bir strateji botuna sahip olmak çoğu Coinrule kullanıcısı için fark yaratan bir deneyim.

Kaynak: Ticaret Görünümü – Mart 2020’de BTC Çöküşü

Stop-Loss, hem geleneksel hem de kripto para yatırımcılarının en iyi bildiği piyasa araçlarından biri olmakla birlikte, çökmenin ani ve hızlı doğası, geleneksel ticaret platformlarındaki birçok yeni başlayanların, farkında olmadığı bir enstürman. Öte yandan, Coinrule’ün kullanıcıları ise bu stratejilerin tetiklenmesi için gerektiği kadar sık ​​satış emri verebilecek otomatik stratejilerinden faydalanmış görünüyor.

Piyasa için sırada ne var?

Corona Virüsüne karşı daha geniş biyolojik ve ekonomik savaşta bu özel savaşı gözden kaçırmak kolaydır. Ancak bu haberin finansal piyasa üzerindeki uzun vadeli etkisi, son on yılda hobi yatırımcıları için yaşanacak en büyük olaylardan biri olabilir. Teknoloji, yatırım stratejilerine erişimi demokratikleştirmeye başlıyor.

Economist’in Ekim 2019’da yazdığı gibi, finansal piyasa hacminin %65’inden fazlası algoritmik botlar tarafından yönetiliyor ve hisse senedi vadeli işlemleri gibi en kazançlı varlık sınıflarında bu sayı %90’a kadar yükseliyor. Bu Hedge fonları ve AQR Capital Management ve diğerleri gibi Quant fonların hakim olduğu bir pazardır. Bir hobi yatırımcısının bu para potuna erişmesinin hiçbir yolu yoktu – pazar tam anlamıyla içeriden ve dışarıdan ayrıldı.

Coinrule’ün rakamları şimdi hobi yatırımcısının bu pazar devrimine katılmaya başladığını gösteriyor. Kitle pazarına sunulan otomatik ticaret araçları sayesinde, düzenli yatırımcı aniden profesyonellere karşı savaşma şansı buluyor.

Bu noktada en heyecan verici soru ne kadar süreceği ve bu devrimin ne kadar ileri gideceği. Profesyonel yatırımcılar pazar ayrıcalıklarını kavgadan vazgeçmeyecekler, ancak endüstriler arasında gördüğümüz gibi, teknolojik yenilik kitle pazarına eşit erişim sağlamaya başladıktan sonra, geleneksel görevlilerin kendilerini artan baskı altında bulması sadece bir zaman meselesi. .

Coinrule gibi platformlarla, hobi yatırımcıları için umut verici zamanlar köşede gibi görünüyor!

Coinbilgi.net yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Coinbilgi.net, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.
Sponsorlu makaleleriniz için [email protected]