CoinTR, Yeni CEO’su Ali Eşelioğlu ve Yönetim Kurulu ile Kamu ve Özel Sektör Deneyiminin Kriptodaki Birleşimi Olmaya Hazır

CoinTR, daha önce Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda görev alan Ali Eşelioğlu’nun yeni CEO’su olduğunu açıkladı


CoinTR, daha önce Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda görev alan Ali Eşelioğlu’nun yeni CEO’su olduğunu açıkladı.

Türkiye merkezli olan ve globale de hizmet veren kripto borsası CoinTR, bünyesine dahil ettiği önemli isimler ile yapısını güçlendirdi. CoinTR, birbirinden önemli isimleri yönetim kadrosuna yerleştirdi. CoinTR’nin yeni CEO’su, bir dönem Türkiye Cumhiryet Merkez Bankası’nda Piyasalardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı gibi önemli görevi yürüten Ali Eşelioğlu oldu. CoinTR ayrıca, yine bir dönem Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olan Şakir Ercan Gül’ü Yönetim Kurulu Başkanı ilan etti.

CoinTR, kadrosunu kamudan önemli isimler ile güçlendirdi

Kripto para borsası CoinTR, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan gelen yeni CEO’su Ali Eşelioğlu ve deneyimli Yönetim Kurulu ekibi Şakir Ercan Gül, Ergün Akıncı ve Mehmet Emin Karaağaç’ı bünyesine kattı.

CoinTR, kamu alanında yer alan ve daha önce önemli görevlerde bulunmuş bu isimleri kadrosuna katarak, kamu ve özel sektör deneyimini kriptoya taşıdı. Borsanın bu stratejik hamlesi, uluslararası sektörde yenilikçi bir yaklaşım olarak dikkat çekiyor.

CoinTR’nin yeni ekibi, kamu ve özel sektörde kazandığı deneyim ile kripto para sektörüne zengin bir perspektif sunmayı amaçlıyor. Borsanın yeni CEO’su Ali Eşelioğlu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Piyasalardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde elde ettiği tecrübe ile kripto sektöründe kariyerini sürdürecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eşelioğlu, şunları söyledi;

CoinTR’nin A takımı olarak Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılında Türkiye’yi inovasyon odaklı finansal teknolojinin merkezi yapmak hedefiyle yola çıktık. Uluslararası ortaklarımız, tecrübeli yönetim ve teknik ekibimiz, güçlü altyapımız ve sermayemizle bu hedefi gerçekleştirmeye çok yakınız.

Diğer taraftan, CoinTR’nin yönetim kadrosunda yer alan isimlerin de geçmişinde önemli roller bulunuyor. CoinTR’nin Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Ercan Gül daha önce Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevini üstlenmişti. Diğer bir CoinTR yöneticisi Ergün Akıncı ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Başdanışmanı görevinde bulundu.

CoinTR’nin yönetim kadrosunda, farklı isimler de bulunuyor. Yönetim ekibinden Mehmet Emin Karaağaç, daha önce Türkiye Vakıflar Bankası ve İş Bankası’nda başarılı bir kariyer geçirdi. CoinTR’nin Uyum Müdürü olarak ekipte yer alan Yakup Demir ise BDDK Kıdemli Bankacılık Başuzmanı olarak çalıştı.

CoinTR, önemli isimlerden oluşan güçlü kadrosu ile Türkiye’nin kripto para sektöründeki vizyonuna katkıda bulunmayı amaçlıyor. Borsa, regülasyonlara uyum sağlayan, bilgiye kolay erişimin olduğu ve tecrübe dolu bir kripto yaklaşımını benimsiyor.