Daha Önce Asla Duymadığınız Kripto Para İddiaları!

Kripto paralar ile ilgili olarak sürekli ortaya yeni iddialar atılmaya devam ediyor


Kripto paralar ile ilgili olarak sürekli ortaya yeni iddialar atılmaya devam ediyor. Türkiye, Avrupa, Amerika ve dünyanın her bölgesinde kripto paralara yönelik olumlu ve olumsuz iddialar kendisine boy göstermeyi en etkili bir şekilde göstermeyi başarıyor. Kaos yaratıcılar olarak tanımlanabilecek Bitcoin ile uzaktan ve yakından bilgisi olmayan insanların dahi klavye üzerinden tek bir tuş ile binlerce satırlık iddiaları internet üzerinde yayınlayabildikleri bugünlerde bazı iddialar ise Bitcoin yatırımcıları ve ünlü isimler tarafından ortaya atılıyor

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafından ortaya atılan iddialara göre Ethereum gelecekte çok daha fazla değer kazanacak iken, bununla da sınırlı kalmayarak dünyada en fazla kullanılan para biriminin kripto paralar olacak olduğuna değinen bazı açıklamaları var.

Yine benzer şekilde dünyada kripto paralar ile ilgili olarak birçok iddia ortaya atılıyor. Bu iddiaların arasında kimi zaman kripto paralar ile ilgili akla hayale sığmayacak konular dahi bulunuyor. İşte kripto paralar ile ilgili inanması zor ama bir o kadar gerçek iddialar.

Kripto Paraları Yapay Zeka Yarattı

Kripto paralar ile ilgili en önemli iddia ise burada devreye giriyor. Bu iddia son dönemde YouTube üzerinde eski tarihli yayınlanan bir videodan alıntı olarak ortaya çıkmış durumda. İngilizce olarak yayınlanan videoda kripto paraların bir sanal zekalı robot veya sistem tarafından yaratıldığı ancak bunun yapay zekayı yöneten kişiler tarafından dahi görülmesinin mümkün olmadığı iddia ediliyor.

Kendisini klonlamış olabilecek olduğu iddia edilen bir yapay zekalı robotun veya yazılımın önlem alınmaması durumunda bu tür kripto paraları yayarak geleceği etkisi altına almak isteyebilecek olduğu iddia edilirken, bir yandan da kripto paraların yaratıcısı olan yapay zekalı robot veya yazılımın kripto paraları bir anda çökertebilecek ve insanları bu sayede test edebilecek olduğu iddiası ortaya atılıyor.

İddialar elbette bununla sınırlı değil. Kripto paraların yapay zeka tarafından yaratıldığını iddia eden videodan sonra ortaya atılan bazı iddialarda kripto paraların değerinin 1 milyon dolara kadar çıkabilecek olduğu ve yapay zekanın bunu yapabilecek güce ve bilgiye sahip olabilecek olduğu iddiası ortaya atılıyor.

Kripto Paralar İlluminati Tarafından Yaratıldı

Bir diğer iddia ise birinci iddiaya oranla daha fazla korkutucu. Dünyada en fazla korkulan topluluk olan ve kendilerini çok iyi gizleyen bir örgütlenmeye sahip olan İlluminati topluluğunun kripto paraları yaratmış olabilecek olduğu iddia ediliyor. Milyonlarca üyesi olduğu tahmin edilen ve en fazla etkili olduğu ülkenin ABD olduğu düşünülen İlluminati örgütü ile ilgili olarak hiçbir tam detaylı bilgi bulunmuyor.

Topluluk veya örgüt olarak anılan İlluminati, 1700’lü yıllardan beridir dünyada etkisini göstermeye başlayan bir topluluk iken, şimdilerde hala daha gücüne güç katarak üye sayısını arttırdığı ve ciddi anlamda etkilediği insan sayısının çok üst milyonlarla anıldığını belirtelim.

Kripto paraların İlluminati tarafından yaratılmış olmasının arkasında bir diğer iddia daha bulunuyor. İlluminati tarafından yaratılmış olduğu iddia edilen kripto paraların örgüte insan çekmek ve toplamak ile birlikte örgütün ödemelerini daha kolay yapmak adına bu tür bir sistemi devreye sokmuş olabilecek olduğu düşünülüyor.

ABD Derin Devleti Yarattı!

Bir diğer iddia ise Türk basınında pek fazla yer almamasına rağmen yabancı Bitcoin forumlarında konuşulan ”kripto paraları ABD derin devleti mi yarattı?” yönünde olan iddia.

ABD derin devletinin olduğu ve bunun Başkan Trump yönetimi tarafından dahi tam olarak bilinmediği ve ABD’de asıl kararların alınmasında ve ABD ile dünyanın yönlenmesinde etkili olduğu bilinen derin devletin, kripto paraları yaratarak hem kendi gizlilikleri, hem dünyada insanları yönlendirmek adına bu yönde adım atmış olabilecek olduğu iddia ediliyor.

Bugüne kadar ABD derin devleti iddiaları ile ilgili Beyaz Saray tarafından açıklama yapılmazken, Washington yönetiminin başında olan Trump’ın derin devletten haberdar olduğu ve bununla ilgili savaş verdiği iddiası basında yazılmıştı. Ancak ABD derin devletinin gücünün o kadar yüksek olduğu iddia ediliyor ki bugüne kadar hiçbir kimsenin önüne geçemediği gibi dünyada savaşlar çıkartıp o savaşları anında durdurabilecek kadar büyük güce sahip olduğu ve en yetkili isimlerin dahi ABD derin devleti içerisinde oldukları iddiası göz önüne alındığında bunun gerçek olamayacağı ve kripto paraları ABD derin devletinin yaratmış olabilecek olduğuna yönelik iddiaları daha fazla arttırıyor.

Emperyalist Devletler?

Bir o kadar dikkat çeken ve bir o kadar fazla gerçeğe yakın olan son iddia ise kripto paraların emperyalist devletler tarafından ortak bir şekilde yaratıldığı yönünde. ABD tarafından Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı olunmadığı gibi yine benzer şekilde İsrail tarafından veya Fransa tarafından kripto paralara karşı olunmadığı bilinen bir gerçek. Dünyanın en emperyalist gücü olarak tanınan **ABD iken Avrupa’nın emperyalist gücü olarak tanımlanan ve AB’nin en güçlüsü olan *Fransa’nın da kripto paralara karşı yasaklama adımları atmaması ve kripto paralara bir nevi destek vermesi ile birlikte emperyalist devletler iddiasını destekliyor. Benzer şekilde ABD’nin en iyi ve en büyük müttefiki olan emperyalist-siyonist ***İsrail devletinin kripto paralara karşı olmadığı sadece bazı durumlarda mülkiyet olarak saydığı ve vergi aldığı bilinmekte.

Tüm bunlar göz önüne alındığında bu iddialar Türk basınında daha önce hiç yer almazken ilk defa coinbilgi.net sitesi üzerinde paylaşılan bu bilgilerin düşünülmesi durumunda kripto paraların sıradan bir kişi veya kişiler tarafından yaratılamayacak olduğu, göz önünde olan 100 değerli kripto para biriminin yöneticilerinin de bu oyuna ortak olabilecek oldukları düşünülerek hesaba katılmalı. Elbette Bitcoin ve kripto paraların asıl kim veya kimler tarafından yaratıldığı ile ilgili bugüne kadar hiçbir şekilde kanıtlamamasının arkasında (ABD durumun farkında) kripto paraların arkasında büyük bir güç olduğunu doğrulayan bir bilgi.

*Fransa Merkez Bankası geçtiğimiz dönemde Bitcoin ve diğer kripto paralara savaş açmış ve ülkede kripto para reklamları yasaklanmış olmasına rağmen ülkede resmi olarak kripto paraların yasaklanması ile ilgili en ufak bir adım atılmış değil. Aksine Macron yönetiminin kripto paralar ile ilgili açıklama yapmadığı gerçeği mevcut.

**ABD tarafından bazı eyaletlerde vergi ve yasaklamalar devreye alınırken Washington merkezli olarak ABD Başkanı Donald John Trump tarafından kripto paralara karşı kötü ve olumsuz tutum sergilenmiyor.

***İsrail siyonist devleti ise kripto paraların yasaklanmasının söz konusu olmadığını, vergi alınabilecek olduğunu belirterek kripto paralar ile ilgili pek fazla açıklama yapmayı tercih etmiyor.