Google, Twitter, Facebook ve Yandex’e Bitcoin Davası Açılıyor

Rusya, Çin ve Güney Kore‘de bulunan kripto para şirketleri tarafından Mayıs ayında Google, Twitter, Facebook ve Yandex’e dava açılacak olduğu açıklandı


Rusya, Çin ve Güney Kore‘de bulunan kripto para şirketleri tarafından Mayıs ayında Google, Twitter, Facebook ve Yandex’e dava açılacak olduğu açıklandı. Yapılan açıklamada kripto paraların reklamlarının sosyal medyada engellenmesinin kabul edilemez bir ayrımcılık olduğu yönünde karar veren birçok şirket, kendilerinin bu durumu yasal yollar ile aşacak olduklarını belirtti.

Ancak geçmişte olduğu gibi gelecekte de kripto para reklamları gibi her türlü reklam sosyal medya devleri tarafından engellenebilir. Zira sosyal medya devleri kullanıcı ve reklam veren kişiler için hazırladığı sözleşmelerde bu durumu ifade ediyor. Rusya Kripto Para ve Blockchain Birliği (RACIB), Kore İş Girişim Birliği Topluluğu ve Çinli LCBT tarafından açılacak olan davanın sosyal medya şirketlerinin haklı bulunarak sonuçlanması ve kripto para reklamlarının engellenmesini engelleyebilecek bir karar verilmeyeceği şimdiden kesin.

Reklam Kararı Kendilerine Ait

Her site reklamları yayına alıp almayacak olduğunu kendisi belirleme hakkına sahip olduğu gibi bir dava ile bu sorunu çözebilecek hiçbir güç henüz daha bulunmuyor. Ancak reklam ödemesi alınır ve reklamlar yasaklanır bu para reklam veren kişi veya şirkete geri ödenmezse bu durumda ilgili şirkete dava açılıp para ödemesi geri alınabiliyor.