Kripto Para

DİKKAT: Popüler Kripto Para Cüzdanında Güvenlik Açığı

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Twitter’da yazılım mimarı WizardofAus (@BTCSchellingPt), kripto para sahiplerini, kötü amaçlı yazılım içerdiği iddia edilen Ledger kripto cüzdanları için bir Chrome uzantısına karşı uyardı. 2 Ocak’ta yayınlanan bir tweet’te WizardofAus şunları iddia etti:

“Kötü amaçlı yazılım Chrome uzantısı uyarısı. “Ledger Secure” yüklüyse – KALDIRIN. @ChromeExtension “Ledger Secure”, seed’lerinizi uzantının yazarına ileten kötü amaçlı yazılım içeriyor. Bu bir @Ledger ürünü değil *. @Hackedzec’e karşı başarıyla kullanıldı. ”

@Hackedzec” in Twitter tanıtıcısı özellikle Ocak 2020’de oluşturuldu; hem tutamacın yeniliği hem de seçilen ad, kötü amaçlı yazılım deneyimini takiben bilinci yaymak için hesabı oluşturduğunu gösteriyor.

Resmi Ledger Destek  hesabı Twitter’da , 2 Ocak’ta “OLTALAMA UYARISI” başlığını kullanarak uzantı kötü amaçlı yazılımlarının algılandığını doğruladı.

Eski Trezor yöneticisi ve “Little Bitcoin Book” kitabına katkıda bulunan Alena Vranova, WizardofAus’un tweet’indeki güvenlik açığını doğruladı.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap